Jak maksymalnie wykorzystać miejsce w łazience?

kołoUrządzanie małej łazienki często wydaje się zadaniem problematycznym. Przy dysponowaniu małą przestrzenią ogromną uwagę należy poświęcić na dobre rozplanowanie każdego centymetra, by w rezultacie cieszyć się stylowym i komfortowym kącikiem relaksu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy aranżacji małej łazienki.

Kolory i oświetlenie wnętrza

Odpowiednie rozplanowanie poszczególnych elementów to podstawa, jednak nie należy zapominać o kolorach i oświetleniu łazienki. Te optycznie mogą ją powiększyć i sprawić, że będzie bardziej funkcjonalna i komfortowa. Co jeszcze warto zastosować?

  • Dla małej łazienki wybierz jasne kolory.
  • Zamiast płytek w kilku odcieniach postaw na jednolite wnętrze ? tym samym będzie się ono wydawało znacznie większe.
  • W przypadku oświetlenia zadbaj o światło punktowe w okolicach umywalki i prysznica, a także główne, które oświetli całą łazienkę.
  • W małych wnętrzach sprawdza się oświetlenie i ściany w chłodnej tonacji ? łazienka wydaje się wtedy nie tylko większa, ale i czystsza.
Prysznic lub wanna z natryskiem

Przy małej łazience najlepiej sprawdza się prysznic. Jednak jeśli marzy ci się wanna, to skorzystaj z wanien prysznicowych. Dzięki temu na niewielkiej przestrzeni zmieścisz zarówno wannę, jak i prysznic. Jest to rozwiązanie praktycznie, które pozwoli ci zrelaksować się w ciepłej kąpieli, kiedy będziesz miał tylko na to ochotę, a także wziąć szybki prysznic rano bądź po treningu.

Szafka łazienkowa pod umywalkę

Mała łazienka zmusza do wykorzystania każdej wolnej przestrzeni. Szafka pod umywalkę sprawdzi się w przypadku małej łazienki i sporej ilości przedmiotów, które musisz zmieścić w tym pomieszczeniu. Do szafki schowasz suszarkę do włosów, podstawowe kosmetyki, a także najważniejsze przybory, z których korzystasz na co dzień. Nie musisz tym samym umieszczać ich na brzegach umywalki, bo to rozwiązanie bardzo często wprowadza wizualny nieład i wrażenie zagracenia, szczególnie w przypadku bardzo małej przestrzeni. Szeroki asortyment szafek pod umywalkę znajdziesz np. tutaj: kolo.com.pl/produkty/meble-i-inne/szafki-podumywalkowe/.

Zabudowa wanny

Warto poznać kilka trików optycznych, które sprawdzą się w przypadku małej łazienki. Lustro połączone z niewidoczną szafką za nim nie zagraci przestrzeni, a jednocześnie umożliwia estetyczne pochowanie łazienkowych kosmetyków. Kolejnym trikiem tego typu jest szafka nad zabudową stelaża WC ? dzięki temu ręczniki i papier toaletowy można sprytnie wpasować w przestrzeń, nie zmniejszając jej zanadto.

Dzięki zastosowaniu tych kilku sztuczek możesz mieć pewność, że nawet twoja mała łazienka może być niezwykle komfortową przestrzenią. Zadbaj o kolorystykę, oświetlenie, a także wybierz rozwiązania, które zmieszczą się na małej przestrzeni i zapewnią ci codzienny komfort korzystania z łazienki. Nie zapomnij także o organizacji w małej łazience, gdzie łatwo o zmniejszenie optyczne wnętrza i bałagan. Odpowiednio zaaranżowana mała łazienka może być piękną i funkcjonalną przestrzenią dla całej rodziny, o ile przyłożysz się do jej odpowiedniego rozplanowania.