Automat do wody – przydatny w wielu sytuacjach

Automaty do wodyWoda jest nieodłącznym składnikiem diety każdego z nas. Zwykle spożywamy jej 2-3 litry dziennie, w zależności od indywidualnych preferencji oraz wysiłku fizycznego, jaki wykonujemy.

Jak jednak się w nią zaopatrywać? Zazwyczaj kupujemy pojedyncze butelki, zawierające wodę mineralną lub źródlaną. Warto jednak wybrać inne rozwiązanie, które pozwoli na dystrybucję wody dla większej liczby osób.

Automat do wody i jego zalety

Ciekawym rozwiązaniem, gwarantującym stały dostęp do wody przez dłuższy czas, jest zainstalowanie automatów do wody. Dostarczają one wody źródlanej, która może być spożywana w każdych okolicznościach. Jej delikatny smak oraz niski stopień zmineralizowania nie zaszkodzą nikomu, można je więc podawać zarówno dzieciom, dorosłym, jak i osobom starszym. Warto zaznaczyć, że posiadanie dystrybutora do wody niesie za sobą wiele zalet, jak np.:

 • możliwość zakupu dużej ilości wody w tańszej cenie,
 • możliwość picia wody w różnych temperaturach (automaty zazwyczaj mają 2 opcje – wodę ciepłą i zimną),
 • stały dostęp do wody przez dłuższy czas,
 • większe dbanie o ekologię oraz środowisko naturalne (nieużywanie tak wielu plastikowych butelek),
 • większy komfort w zakupie oraz spożywaniu wody każdego dnia.
Dystrybucja wody w Twojej firmie

Automaty do wody to sprzęt, jaki znajdziemy w wielu miejscach publicznych. Nic w tym dziwnego – zainstalowanie takiego dystrybutora jest niezwykle praktyczną i wygodną opcją. Według przepisów BHP pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom odpowiednią ilość wody potrzebnej do codziennego spożycia. Szczególnie istotne jest to w czasie miesięcy letnich, w których temperatura powietrza sprawia, że powinno się pić więcej, by odpowiednio nawodnić organizm. Warto w tym celu wybrać automaty, które zaspokoją pragnienie większej liczby osób. Takie dystrybutory sprawdzają się szczególnie w urzędach publicznych, szpitalach i przychodniach lekarskich, aptekach, prywatnych firmach, w których pracuje wiele osób. Jest to bardzo korzystne, bowiem wybierając poszczególne oferty, mamy także gwarancję, że będziemy otrzymywać wodę regularnie i nie musimy już sami martwić się zakupem pojedynczych butelek.

Automat do wody – idealna oferta dla Ciebie

Zastanawiając się nad kupnem idealnego automatu do wody, pamiętaj, że ma być on jak najbardziej użyteczny. Warto najpierw dobrze zastanowić się, czego będziemy potrzebować, by potem dokonać jak najlepszego zamówienia. Jeśli decydujesz się na zakup automatu do wykorzystania jedynie w warunkach domowych, najlepiej wybrać ten o najmniejszej pojemności. 11-litrowe butle sprawdzą się tu idealnie. Możesz zamówić je w zestawie z pompką lub urządzeniem ceramicznym. Jeśli z kolei chcesz zaopatrzyć swoją firmę, wybierz jedną z kilku ofert:

 • Zestaw Mini Firma: zawierający 2 butle wody o pojemności 11 l oraz pompkę,
 • Zestaw Mini Firma Plus: zawierający 2 butle o pojemności 18,9 l oraz pompkę,
 • Zestaw Ekonomiczny: zawierający 2 butle o pojemności 18,9 l oraz ceramiczny dystrybutor,
 • Zestaw Ekonomiczny: zawierający 2 butle o pojemności 18,9 l oraz dystrybutorem Oasis,
 • Zestaw Mini Dom: zawierający 2 butle o pojemności 11 l oraz pompkę,
 • Zestaw Mini Dom Plus: zawierający 2 butle o pojemności 18,9 l oraz pompkę,
 • Zestaw Komfort: zawierający 2 butle o pojemności 11 l i ceramiczny dystrybutor,
 • Zestaw Komfort Plus: zawierający 2 butle o pojemności 18,9 l i dystrybutor Vision.

Część z tych zestawów nie wymaga zasilania, potrzebują go jedynie bardziej rozbudowane automaty, jednak każdy z nich jest komfortowy w użyciu. Zapewnia także dostarczenie zimnej i ciepłej wody (temperatura pokojowa lub gorąca, zależnie od modelu). Warto więc wybrać ofertę, najbardziej pasującą do indywidualnych preferencji!