Najlepsze masaże i zabiegi zwalczające cellulit

cellulitCellulit to wyjątkowo przykra dolegliwość, która dotyka w głównej mierze kobiety. Istnieje jednak bardzo wiele sposobów, dzięki którym można zwalczyć znienawidzoną ?skórkę pomarańczową?. Co takiego zatem zdecydowanie najlepiej działa na cellulit?
Zabiegi w gabinetach kosmetycznych

Coraz to bardziej popularnym zabiegiem, który wykorzystuje się do walki z cellulitem jest endermologia. Jest ona rodzajem masażu wykonywanym przy użyciu specjalnego urządzenia z głowicą wyposażoną w wałeczki. Głowica przesuwana jest po skórze, zasysa ją i masuje. W przestrzeni pomiędzy wałeczkami tworzy się naprzemiennie podciśnienie oraz nadciśnienie. Zabieg sprawia, że wzmacniają się włókna elastyny, kolagenu, poprawia się krążenie. Aby efekt był widoczny, należy zastosować serię zabiegów (co najmniej 10).

Mezoterapia jest kolejnym bardzo skutecznym zabiegiem. Polega ona na wstrzykiwaniu określonych substancji w miejsca, w których występuje cellulit. Substancje te mają za zadanie przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. I tutaj należy poddać się serii zabiegów dla uzyskania satysfakcjonującego efektu. Zazwyczaj zabiegi wykonuje się początkowo co tydzień, a następnie co dwa tygodnie.

Masaże

Nie od dziś wiadomo, że zdecydowanie najlepszą metodą na pozbycie się cellulitu jest masaż. Specyficznym rodzajem masażu jest tak zwany drenaż limfatyczny, który można wykonać manualnie lub też przy użyciu specjalnych urządzeń. Celem takiego zabiegu jest przede wszystkim usprawnienie krążenia limfy oraz krwi, co znacznie wspomaga proces odchudzania i walki z cellulitem. Dzięki drenażowi limfatycznemu można także pozbyć się obrzęków.

Innym popularnym masażem o właściwościach antycellulitowych jest masaż bańką chińską. Można go wykonać zarówno samodzielnie jak i w gabinecie masażu. Klientki często uskarżają się, iż po masażu tym występują siniaki, jednak nie są one oznaką tego, że masaż został źle przeprowadzony. Z każdym kolejnym masażem siniaków jest mniej i mniejszy jest też dyskomfort. Oczywiście, nie każda kobieta musi mieć siniaki po masażu bańką chińską ? wszystko zależy od wrażliwości skóry.