Najlepsze suplementy diety na odchudzanie

Odchudzanie to żmudny proces, który wymaga wielu wyrzeczeń. Wiążą się one przede wszystkim z dietą, ponieważ jej kaloryczność powinna zostać ograniczona, a codzienny jadłospis dokładnie przemyślany. A co z suplementami? Na rynku jest tyle produktów odchudzających, że naprawdę trudno się w nich połapać. Mając tego świadomość, proponujemy zestawienie najlepszych suplementów dla osób, które chcą zmniejszyć poziom tkanki tłuszczowej.

Spalacz tłuszczu

Zastanawiając się, jakie suplementy kupić, żeby wesprzeć odchudzanie, zapewne wiele osób bierze pod uwagę przede wszystkim spalacze tłuszczu. To właściwy wybór, ponieważ dobry spalacz tłuszczu rzeczywiście zapewnia skuteczną pomoc w zrzucaniu zbędnych kilogramów. Odpowiednio dobrany skład, w którym znajdują się takie substancje jak kapsaicyna, piperyna, kofeina czy różnego rodzaju ekstrakty z tropikalnych roślin, pozwala na spalenie dodatkowo 200-300 kcal. To dość sporo, dlatego nie ma się co dziwić popularnością spalaczy tłuszczu.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że dostępne na rynku spalacze bardzo się różnią. Aby wybrać wysokiej jakości i bezpieczny produkt, należy zwrócić uwagę na składniki, których właściwości powinno być udowodnione, a także na ich dawki, tak aby zapewniały skuteczne działanie bez niepożądanych efektów ubocznych.

Zielona herbata

Ekstrakt z zielonej herbaty przebojem wdarł się na rynek suplementów diety i obecnie odgrywa na nim poczesną rolę. Nie bez przyczyny, ponieważ wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, co udowodniło niejedno badanie naukowe. Na czym polega odchudzające działanie ekstraktu z zielonej herbaty? Najważniejszą rolę w tym kontekście odgrywa intensyfikacja procesów przemiany tłuszczów w energię, co znaczy, że w mniejszym zakresie zasilają one tkankę tłuszczową. Pożądane właściwości tego suplementu wynikają w głównej mierze z zawartości EGCG ? substancji o wyjątkowo intensywnym działaniu antyoksydacyjnym.

Witamina D

Witamina D korzystnie wpływa na wiele różnego rodzaju procesów zachodzących w organizmie. Jak się okazuje, jej suplementacja przekłada się także na odchudzanie, z powodzeniem je wspomagając. Dzieje się to za sprawą redukcji poziomu hormonów, które przyczyniają się do zwiększenia tkanki tłuszczowej ? kortyzolu, parathormonu i kalcytriolu. Z kolei ilość innego hormonu ? leptyny ? który odpowiada za uczucie sytości, wzrasta dzięki witaminie D, w efekcie czego zmniejsza się ochota na podjadanie.

Odżywka białkowa

Wiele osób może być zdziwionych obecnością odżywki białkowej w niniejszym zestawieniu ? w końcu jest ona kojarzona przede wszystkim z budową masy mięśniowej, a nie odchudzaniem. Jak się okazuje, całkiem niesłusznie, ponieważ białko serwatkowe w proszku można wykorzystać również w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Spożycie protein skutkuje bowiem zaspokojeniem głodu na długi czas, mimo że dostarczają one stosunkowo niewiele kalorii. Fakt ten w połączeniu z bardzo dobrym smakiem sprawia, że zdecydowanie warto mieć w zanadrzu odżywkę białkową w trakcie odchudzania.