Niebanalne formy masażu – masaż zwany kontralateralny

masaż kontralateralnyOdkąd masaż zaczął mieć wpływ na kształt medycyny i rehabilitacji wciąż powstają nowe jego nowe formy i rodzaje, jedną z nich jest masaż kontralateralny. Obecnie istnieje  wiele rodzajów masażu, które mają powodować odpowiednie konsekwencje i działać na poszczególne schorzenia oraz części ciała.

Wszystkie nowe formy masażu, które pojawiają się w branży mają przynieść ulgę i pomoc pacjentom, którzy szukają rozwiązania swoich zdrowotnych problemów. Ciekawą metodą masażu jest masaż zwany kontralateralnym. Zabieg ten można znaleźć w wielu gabinetach masażu i rehabilitacji w masaże warszawa. Jest on pomocny pacjentom, którzy zostali unieruchomieni w gipsowym opatrunku. Masaż ten dotyczy kończyn zdrowych, dzięki czemu zostaje pobudzony przepływ krwi w kończynie przeciwnej. Dzieje się tak ze względu na skrzyżowania naczyniowo ? ruchowe w kwestii fizjologicznych odruchów. Zaraz po pojawieniu się tej metody, zauważono, że bodźce te są jednymi z najbardziej korzystnych możliwości w wypadku pacjentów unieruchomionych. Masaż ten jest na tyle skuteczny, że często zauważa się zrost kości występuje o ok. 2 tygodnie szybciej, niż w wypadku jego braku. Jednak istnieje pewnego rodzaju ograniczenie w jego stosowaniu.

Jego wykonywanie często wiąże się z bólem, ponieważ aby bodziec mógł zadziałać na przeciwległą kończynę, musi być wykonywany bardzo intensywnie, często doprowadzając do bólu. Gdyby masaż ten był stosowany w większych odstępach czasu mógłby być nieco mniej uciążliwy, niestety, aby osiągnąć pełny efekt, musi być wykonywany dwa razy dziennie przez sześć dni. Trwać powinien około dziesięciu minut, minimum osiem, natomiast górna granica to dwanaście minut. Jest to świetna metoda, choćby przez wzgląd, że nie każdy rodzaj masaży można wykonywać w czasie, kiedy pacjent posiada opatrunek gipsowy. Mimo tego, że może być bolesny, a nawet bardzo uciążliwy dla chorego, to jednak wizja szybszego powrotu do zdrowia powinna być zdecydowanym argumentem za. Oczywiście osoby starsze ? czyli najbardziej narażone na złamania itp. ? mogą mieć problem ze zniesieniem bólu i intensywności działania masażu, w wielu wypadkach masaż ten również może być niemożliwy, ze względu na ogólny stan zdrowia osoby starszej.

fot. HAMZA BUTT źródło: flickr.com