Regulacja brwi

regulacja brwi

Regulacja brwi jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych. Jest to zabieg bardzo prosty, trwający niezwykle krótko i niedrogi, jednak efekt takiego zabiegu może być wspaniały. Każda kobieta, która do tej pory nie miała jeszcze okazji poddać się regulacji brwi, koniecznie powinna rozważyć taką możliwość.
Przygotowanie do zabiegu

Zabieg regulacji brwi nie wymaga szczególnego przygotowania. Aby zaoszczędzić czas w salonie kosmetycznym, na zabieg warto przyjść po prostu bez makijażu. Nie ma także wielu przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Jedyne przeciwwskazania to nadwrażliwość skóry. Choć wiele kobiet posiadających bardzo wrażliwą i delikatną skórę i tak decyduje się na zabieg w myśl zasady ?chcesz być piękna, musisz cierpieć?.

Wiele oczywiście zależy od miejsca zamieszkania, wielkości salonu i ilości pracujących tam osób, ale bardzo często jest tak, że na zabieg można przyjść dosłownie z ulicy. Trwa on chwilę, więc kosmetyczka także nie musi się do niego specjalnie przygotowywać i może go wykonać, jeśli przez najbliższe kilka minut nie ma umówionego innego zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Regulacja brwi odbywa się zazwyczaj przy pomocy pęsety, choć niektóre salony kosmetyczne sięgają także po wosk. Zanim kosmetyczka zacznie regulować brwi, przeprowadza z klientką rozmowę, dlatego ważne jest to, aby powiedzieć czego się chce i jakiego efektu się oczekuje. Jeśli natomiast nie ma się zupełnie żadnego doświadczenia, można całkowicie zaufać kosmetyczce, jednak musi to być kosmetyczka sprawdzona, posiadająca dobrą opinię.

Klientka kładzie się na łóżku do zabiegów, a kosmetyczka najpierw oczyszcza brwi specjalnymi środkami. Następnie wyrywa pojedyncze włoski pęsetą, aby nadać brwiom odpowiedni kształt. Kosmetyczka musi być dobra, bo tylko dobra i doświadczona kosmetyczka będzie w stanie nadać taką linię brwi, aby doskonale pasowały one do twarzy klientki. Zabieg trwa krótko i nie jest bolesny, choć w czasie wyrywania włosów odczuwać można delikatne, charakterystyczne szczypanie. Skóra po zabiegu przez chwilę może być zaczerwieniona. Sama regulacja brwi kosztuje średnio 10-15zł.