Obkurczanie pochwy laserem Mona Lisa Touch

obkurcznie pochwyJest to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Do jego niewątpliwych zalet zalicza się bezbolesność, skuteczność i brak powikłań. O czym mowa? O zabiegu laserowego obkurczania pochwy!

Jak leczyć rozluźnioną pochwę?

Najskuteczniejszą metodą leczenia jest zabieg obkurczania pochwy wykonywany za pomocą lasera Mona Lisa Touch. Laserowe obkurczanie pochwy jest zabiegiem w 100% bezpiecznym, pozwalającym pacjentce odzyskać pewność siebie i na nowo cieszyć się kontaktami seksualnymi. Metoda ta stanowi alternatywę dla leczenia operacyjnego i jest jednym z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. Zastosowanie lasera Mona Lisa Touch (jedynego lasera stworzonego specjalnie z myślą o intymnym pięknie kobiety) to gwarancja bezbolesnego przeprowadzenia zabiegu, bez krwawienia i powikłań.

Sekretem zabiegu jest precyzja jego wykonania, co zapewnia szybkie gojenie się tkanek. Dzięki temu okres rekonwalescencji praktycznie nie istnieje, a pacjentka może wrócić do swoich codziennych aktywności zaraz po zabiegu (powrót do aktywności seksualnej możliwy jest po miesiącu od przeprowadzenia zabiegu) ? wyjaśniają eksperci z Kliniki Ginekologii i Ginekologii Estetycznej doktora Krzysztofa Rzepki.

Wskazania do zabiegu

Zabieg laserowego obkurczania pochwy wskazany jest w przypadku luźności pochwy i braku satysfakcji ze współżycia. Efekt zbyt luźnej pochwy pojawia się zazwyczaj po porodzie lub u kobiet w okresie menopauzy i ma on negatywny wpływ na życie erotyczne pacjentki ? tłumaczą specjaliści z Kliniki Ginekologii i Ginekologii Estetycznej doktora Krzysztofa Rzepki.

Zespół rozluźnienia pochwy może również powodować trudności w kontaktach seksualnych wynikające z lęku przed zbliżeniem i rozczarowaniem partnera. Wśród innych wskazań do zabiegu laserowego obkurczania pochwy wymienić można spadek napięcia pochwy spowodowany np. licznymi (zwłaszcza traumatycznymi) porodami, urazami okołoporodowymi, wrodzonymi zmianami tkanki łącznej czy też okresem menopauzy.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg  poprzedzony jest konsultacją ginekologiczną, na którą należy zabrać ze sobą aktualne wyniki badania cytologicznego.

Jak wygląda zabieg laserowego obkurczania pochwy?

Zabieg obkurczania pochwy przeprowadzany jest za pomocą lasera Mona Lisa Touch, który działa na ścianki pochwy od wewnątrz. Na skutek oddziaływania lasera dochodzi do fototermicznego, nieablacyjnego napięcia i obkurczenia pochwy. Dzięki stymulacji znajdującego się w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej kolagenu możliwe jest zwiększenie napięcia tkanek, co przekłada się na większą elastyczność błony śluzowej pochwy. To zaś sprawia, że zarówno u pacjentki, jak i u jej partnera doznania w trakcie stosunku są o wiele intensywniejsze, a samo zbliżenie jest bardziej satysfakcjonujące ? przekonują lekarze z Kliniki Ginekologii i Ginekologii Estetycznej w Sulechowie. Co istotne, zabieg ten eliminuje również ryzyko pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu.

Zalety zabiegu

Do najczęściej wymienianych przez pacjentki zalet zabiegu laserowego obkurczania pochwy zalicza się:

-bezbolesność zabiegu,

-brak powikłań,

-brak okresu rekonwalescencji,

-bardziej elastyczne i napięte tkanki,

-zmniejszenie obwodu pochwy,

-poprawa elastyczności pochwy,

-zwiększenie satysfakcji z życia erotycznego.

Na ile zabiegów powinnam się zdecydować?

Ilość przeprowadzonych zabiegów zależna jest od stopnia rozciągnięcia tkanek pochwy, ilości porodów, anatomicznej budowy pacjentki i jej wieku. W większości przypadków wystarczające okazuje się wykonanie jednego zabiegu. W razie konieczności zabieg można po miesiącu powtórzyć.

Efekty zabiegu utrzymują się (u młodych mam) zazwyczaj aż do następnego porodu w trakcie którego może (ale nie musi) dojść do ponownego nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Jeśli laserowemu obkurczaniu pochwy poddała się kobieta po okresie menopauzy stosowanie odpowiedniej hormonalnej terapii zastępczej pozwoli podtrzymać efekty zabiegu.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu laserowego obkurczania pochwy są infekcje w obrębie dróg rodnych i okolic intymnych. Przed poddaniem się zabiegowi należy skonsultować się z ginekologiem i wyleczyć ewentualne infekcje pochwy.

Wśród innych przeciwwskazań specjaliści z Kliniki Ginekologii i Ginekologii Estetycznej doktora Krzysztofa Rzepki wymieniają:

-ciążę,

-okres karmienia piersią,

-menstruację,

-ciężkie choroby ogólnoustrojowe,

-choroby zakrzepowo-zatorowe,

-przyjmowanie leków wrażliwych na promieniowanie,

-chorobę nowotworową,

-nieuregulowaną cukrzycę,

-krwawienia pochwowe o nieznanym podłożu.

Zabieg i? co dalej?

Zabieg laserowego obkurczania pochwy nie wymaga późniejszej hospitalizacji, dzięki czemu pacjentka może wrócić do domu zaraz po jego zakończeniu. Po zabiegu u niektórych pań może pojawić się przesięk surowiczy ? w takim przypadku konieczne jest używanie podpasek aż do momentu jego ustąpienia. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości seksualnej przez miesiąc od wykonania zabiegu.