Perfumy Chanel – jedne z najbardziej pożądanych zapachów na świecie

perfumy Chanel
Chanel to marka modowa o globalnej rozpoznawalności. Ma stałe miejsce w światowej popkulturze, uchodząc za synonim luksusu, prestiżu i dobrej klasy. Najbardziej znanymi produktami tego francuskiego domu mody są oczywiście perfumy, budzące powszechne pożądanie, zwłaszcza wśród pań. Nic dziwnego, że perfumy Chanel są absolutnym hitem sprzedaży na rynku perfumeryjnym, i to od dobrych 100 lat.

Fascynująca historia marki

Marka Chanel została stworzona przez jedną z najbardziej inspirujących postaci w historii mody i feminizmu – sławną Coco Chanel (właściwie Gabrielle Bonheur Chanel), urodzoną w 1883 roku we Francji.

Chanel szybko została osierocona i trafiła do domu dziecka, w którym zdobyła pierwsze szlify krawieckie. Talent do projektowania ubrań przejawiała już w dzieciństwie, co za jakiś czas miało jej przynieść międzynarodową sławę.

Ciekawostka

Przydomek „Coco” Chanel przyjęła po to, aby odciąć się od traumatycznej przeszłości po stracie rodziców.

Chanel to ikona światowej mody. Odcisnęła na niej olbrzymie piętno, obalając dawne pomniki i niejednokrotnie szokując swoją wizją projektowania. To właśnie Coco zawdzięczamy m.in. klasyczną dziś „małą czarną” czy wciąż bardzo popularny styl marynarski.

Nas najbardziej interesują jednak perfumy Chanel, które – obok torebek – są bezsprzecznie najważniejszymi produktami w gamie tego paryskiego domu mody.

Chanel no. 5 – opus magnum marki

Choć istnieje wiele zapachów od Chanel, w tym męskich, to żaden nigdy nawet nie zbliżył się pod względem popularności do kultowego już Chanel no. 5. To coś więcej niż perfumy: mamy tutaj do czynienia ze zjawiskiem kulturowym, perfumeryjną instytucją, zapachem budzącym powszechny zachwyt, jednoznacznie kojarzonym z najwyższą klasą, kobiecością i dobrym gustem.

Sama nazwa perfum weszła nawet do języka potocznego, będąc synonimem czegoś luksusowego, kosztownego, zarezerwowanego dla osób majętnych – choć akurat to ostatnie skojarzenie nie ma wiele wspólnego z prawdą, ponieważ ceny perfum Chanel, w tym no. 5, są całkiem przystępne.

Co ciekawe, perfumy Chanel no. 5 nie zostały opracowane przez samą Coco, która jedynie je zaaprobowała i włączyła do oferty swojego domu mody. Twórcą zapachu był francuski perfumiarz Ernest Beaux.

Zapach powstał już w 1917 roku, natomiast światową sławę zyskał w 1921 roku, kiedy to Coco podjęła decyzję o wykorzystaniu go na potrzeby organizowanego pokazu swojej najnowszej kolekcji. Perfumy zrobiły oszałamiające wrażenie na gościach wydarzenia i szybko trafiły do regularnej oferty domu mody Chanel.

Ciekawostka

Nazwa zapachu, czyli no. 5, rzekomo ma związek z tym, że Coco uważała piątkę za swoją szczęśliwą cyfrę. W dodatku pokaz, na którym po raz pierwszy zaprezentowano perfumy, odbył się w maju.

Specyfiką perfum Chanel no. 5 jest ich bardzo intensywna kompozycja zapachowa. Jest to jeden z tych kosmetyków, obok których nie da się przejść obojętnie – co oczywiście nie oznacza, że każdy się w nim od razu zakochuje.

Chanel np. 5 to zapach dla kobiet, na którego kompozycję składają się m.in. bergamotka, ylang-ylang, cytryna, jaśmin, róża, konwalia, irys, bursztyn, wetyweria, paczula, cyweta, piżmo, wanilia i drzewo sandałowe.

Wielką zaletą tego zapachu jest jego niesamowita trwałość. Umiejętnie aplikowane perfumy (przede wszystkim na tzw. miejsca tętnienia, czyli szyję, okolice za uszami, nadgarstki oraz dekolt) mogą cieszyć fantastycznym zapachem przez cały dzień, dodając właścicielce pewności siebie w każdej sytuacji towarzyskiej.

Gdzie kupisz oryginalne perfumy Chanel?

Popularność perfum Chanel spowodowała, że należą one do najczęściej podrabianych wyrobów perfumeryjnych. Stąd tak ważne jest, aby kupując je dla siebie lub na prezent znaleźć zaufanego sprzedawcę.

Oryginalne perfumy Chanel, pochodzące z oficjalnej dystrybucji i świeżego rozlewu, kupisz w drogerii internetowej Super Drogeria. Pełną ofertę zapachów, nie tylko Chanel no. 5, znajdziesz na https://www.super-drogeria.pl/pl/producers/chanel-1661951056.html.