Butelka na perfumy zasilana sztuczną inteligencją?

Niektóre rzeczy wydają nam się niemożliwe. Tak było z zapachami na żądanie…

Ninu to pierwsze tego rodzaju inteligentne urządzenie perfumeryjne oferujące zapachy na żądanie za pośrednictwem iPhone’a.

Na tegorocznych CES (Consumer Electronics Show), największych na świecie targach elektroniki oraz nowych technologii, które odbywają się każdego roku w styczniu w Las Vegas w Nevadzie, pojawiły się perfumy na żądanie.

Ninu to ładowalne urządzenie do wody kolońskiej, w którym można przechowywać trzy oddzielne zapachy. Dzięki aplikacji towarzyszącej urządzenie może wydzielać zapachy w zależności od nastroju użytkownika, takie jak „Move” , „Fresh” i „Sexy”. Możesz także dotknąć swojego wewnętrznego automatu do perfum i pobudzić nowy zapach, który jest kombinacją trzech wkładów obejmujących te trzy podstawowe kategorie zapachów.

Z pomocą mistrza perfum o imieniu Pierre, który mieszka w aplikacji towarzyszącej, użytkownicy mogą dostosować mieszankę do swoich preferencji, w zależności od nastroju jaki ogarnął ich danego dnia.

Mogą przejść od owocowo-kwiatowego zapachu, który towarzyszy im rano, do bardziej piżmowego wyboru na wieczorne wyjście. Na żądanie aplikacja dostosuje poziom zapachu i zapisze ustawienia tej kompozycji.  Za pomocą Ninu można rozpylać ponad milion wariantów zapachowych! Trudno w to uwierzyć biorąc pod uwagę niewielki rozmiar Ninu. Co ciekawe Ninu zawiera w wkłady perfum wykonane ze szkła nadającego się do recyklingu.

Producenci Ninu obiecują, że używają wyłącznie „w 100% wegańskich, pozyskiwanych w sposób zrównoważony składników”, które nie zawierają ftalanów, parabenów i siarczanów, a opakowania będą zawierać wyłącznie naturalny nośnik zapachu.

Dyrektor generalny inteligentnego urządzenia perfumeryjnego Ninu, Marko Matijevic mówi: „Najlepsi francuscy perfumiarze wciąż wybierają typy i nuty. Fuzja trzech różnych nut we wszystkich różnych kombinacjach jest trudna do osiągnięcia. Jesteśmy prawie na finiszu, potrzebujemy tylko dopracowania. Użytkownik będzie manipulował zapachami i bawił się nimi za pośrednictwem aplikacji na swoim smartfonie. W naszej aplikacji pojawią się sugestie przygotowane przez profesjonalnych perfumiarzy, ale nie będą one ograniczać użytkowników. ”

Krzysztof