Przytulna aranżacja poddasza

homes-for-sale-326991_1920-1Pomieszczenie znajdujące się pod najwyższym stropem często pełni funkcję strychu, schowka na niepotrzebne rzeczy. Można jednak zaadaptować je na pomieszczenie użytkowe. Dzięki temu zyska się dodatkową przestrzeń, w której można będzie urządzić przytulny salonik, sypialnię albo pokój do czytania.
Okna na poddaszu

Od okien na poddaszu zależy sposób aranżacji jego przestrzeni. Jeśli poddasze ma pełnić funkcję pracowni lub pokoju do czytania, należy tak ustawić meble, żeby jak najdłużej i w jak największym stopniu można było korzystać z naturalnego światła. W oknach należy zamontować rolety, plisy lub żaluzje, dzięki którym będzie można w razie potrzeby zaciemnić pomieszczenie. Są to rozwiązania, które łatwo dopasować do różnego rodzaju okien, w tym okien dachowych i okien o różnych kształtach.

Ściany, podłogi i meble na poddaszu

Przytulne pomieszczenie to pomieszczenie utrzymane w jasnych, ciepłych barwach. Ściany skośne można pomalować innym kolorem niż ściany prostopadłe, ale dobrze byłoby utrzymać je w jasnej tonacji. Żeby nadać wnętrzu rustykalnego charakteru można zastosować listwy z drewna do podziału ścian. Drewno jest materiałem, który ociepli pomieszczenie wizualnie i dosłownie. Na przykład drewniana podłoga sprawi, że bez obawy o przeziębienie będzie można po niej chodzić bez kapci, wyciszy też pomieszczenie.

Meble, którymi urządzimy przytulne wnętrze, także mogą być zrobione z jasnego, np. sosnowego drewna. Ich obicia powinny być wykonane z naturalnych tkanin w ciepłych kolorach. Dobrze sprawdzą się miękkie fotele i sofy obite grubym lnem i dużo poduszek. Poduszki mogą służyć m.in. do siedzenia na podłodze.

Pomysłowa zabudowa skosów

Ustawienie łóżka lub sofy w pobliżu skosu może grozić tym, że kiedy wstaniemy, uderzymy się w głowę o niski sufit. Dobrze jest zatem zabudować przestrzeń w pobliżu skosów. Zazwyczaj wymaga to wykonania mebli na wymiar, jednak dzięki temu rozwiązaniu zyskamy sporą przestrzeń do przechowywania, która w przeciwnym wypadku stałaby się niewykorzystanym repozytorium kurzu. Skosy można zabudować szafą lub regałem na książki. Można też zrobić w nich zamykane szafki ciągnące się przez całą szerokość pomieszczenia.