Sposoby na wzmocnienie łamliwych i rozdwajających się paznokci

łamliwe paznokcieWypielęgnowanie dłonie i paznokcie to wizytówka każdego człowieka, dlatego warto należycie o nie dbać.

Jednak, częsty kontakt z detergentami, choroby i niewłaściwa dieta uboga w witaminy, często bywają przyczyną osłabienia paznokci. Powodów takiego stanu jest więcej, dlatego warto obserwować swoje dłonie i w razie zauważenia jakichkolwiek oznak zniszczenia, zacząć działać. A skutecznych sposobów na regenerację paznokci jest wiele ? od domowych, aż po specjalistyczne kuracje.

Zniszczone paznokcie ? przyczyny

Paznokcie, pomimo tego, że są twardą płytką rogową, są bardzo podatne na działanie szkodliwych czynników. Przyczyny złego stanu paznokci mają więc różne źródła, takie jak:
? uszkodzenia mechaniczne,
? bezpośredni kontakt ze środkami chemicznymi,
? dieta uboga w witaminy,
? mróz i silny wiatr,
? skrajne temperatury,
? brak lub niewłaściwie dobrana pielęgnacja do potrzeb skóry i paznokci,
? niektóre choroby i zażywane leki,
? zaburzenia hormonalne,
? palenie papierosów,
? sucha i odwodniona skóra,
? acetonowe zmywacze do paznokci,
? nadmierne moczenie rąk (np. praca w kontakcie z wodą),
? obgryzanie paznokci,
? częste stylizowanie paznokci, np. wykonywanie manicure hybrydowego, akrylowego, żelowego czy przyklejanie tipsów.
W przypadku paznokci, które są łamliwe i rozdwajają się, najczęstszym powodem takiego stanu jest niedobór magnezu i krzemu, a także niewłaściwa pielęgnacja i częste poddawanie się zabiegom stylizacyjnym, jak manicure hybrydowy.
Części z wymienionych przyczyn osłabienia paznokci można zapobiegać. Warto to robić, aby w porę zahamować negatywny wpływ poszczególnych czynników na stan paznokci. Sposobów jest wiele. Jeśli domowe metody zawiodą, warto zdecydować się na specjalistyczne kuracje, wykonywane pod okiem profesjonalistów w gabinecie kosmetycznym lub z użyciem preparatów, kupionych w takich salonach. Nie można też zapominać o codziennej, prawidłowej pielęgnacji, która jest podstawą profilaktyki w przeciwdziałaniu osłabieniu paznokci.

Prawidłowa pielęgnacja paznokci

Aby zapobiegać rozdwajaniu się i łamliwości paznokci, trzeba codziennie pielęgnować całe dłonie, we właściwy sposób. Co należy przez to rozumieć? Przede wszystkim, intensywne nawilżanie kremem do rąk, najlepiej po każdym kontakcie z wodą. Warto też zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki do stosowania wyłącznie na płytki paznokci, ponieważ takie preparaty wykazują silnie skoncentrowane działanie. Raz na jakiś czas dobrze jest też złuszczać martwy naskórek na dłoniach, również wokół paznokci. Konieczne jest także odsuwanie, a nie wycinanie, skórek.
Wśród codziennych, szkodliwych praktyk, należy wymienić: stukanie paznokciami, zamiast opuszkami palców, np. o blat biurka i klawiaturę, obgryzanie, a także zrywanie łuszczącego się lakieru. Wszystko to powoduje osłabienie paznokci, które zaczynają się łamać i rozdwajać.

Domowe sposoby na wzmocnienie paznokci

Aby nie dopuścić do pogorszenia stanu paznokci, niezwykle ważna jest profilaktyka. Codzienna pielęgnacja, poprzez stosowanie kremu do rąk, ale też regularne wycinanie skórek, złuszczanie martwego naskórka i ochrona przed detergentami, pozwoli zachować zdrowie i piękny wygląd dłoni i paznokci. Jednak, może się okazać, że pielęgnacja jest niewystarczająca albo nieprawidłowa. Wówczas, warto zadbać o intensywniejszą regenerację, domowymi sposobami.
Oprócz wzbogacenia swojej diety w cenne witaminy z grupy B, częstego nawilżania dłoni oraz zakładania rękawiczek przed wykonywaniem prac z użyciem środków chemicznych, można również:
? aplikować na całe dłonie olej roślinny, który doskonale nawilża, a przy tym dostarcza skórze cennych witamin. Dla wygody, a także wzmocnienia działania oleju, warto na posmarowane nim ręce nałożyć foliowe rękawiczki, a następnie zwykłe, wełniane lub bawełniane. Pod wpływem ciepła, cenne składniki pochodzące z oleju wnikną głębiej pod skórę;
? łamliwe i rozdwajające się paznokcie można wzmocnić poprzez smarowanie ich mieszanką soku z cytryny (kilka kropel) i oliwy z oliwek (jedna łyżka). Stosowanie takiego specyfiku na noc, co najmniej dwa razy w tygodniu, pozwoli szybko przywrócić paznokciom ich piękny wygląd;
? moczyć dłonie w roztworze letniej wody z solą morską (jedna łyżka soli na miseczkę wody). Sól ma działanie wzmacniające, dlatego już po 10 dniach regularnego stosowania tej metody, paznokcie staną się mocniejsze. Po każdej takiej kąpieli konieczne jest wtarcie w dłonie kremu silnie nawilżającego.

IBX System ? intensywna regeneracja paznokci

Jeśli codzienna, podstawowa pielęgnacja okaże się niewystarczająca, a domowe sposoby na zregenerowanie paznokci zawiodą, warto sięgnąć po silniejszą broń, taką jak produkty IBX System. Zabiegi z wykorzystaniem tych rewolucyjnych preparatów, działają na paznokcie od środka, dzięki czemu silnie je regenerują i wzmacniają.
Zabieg IBX System jest dwuetapowy i składa się z dwóch produktów. Pierwszy, ma za zadanie spoić górne warstwy płytki paznokci, aby przestały się łamać, kruszyć i rozdwajać. Długotrwałym celem tej części zabiegu jest bowiem naprawa paznokci, aby mogły zdrowo rosnąć i wyglądać zachwycająco. Drugi produkt IBX, to baza do stosowania pod różnego rodzaju stylizacje, np. przed wykonaniem manicure hybrydowego. Dzięki temu, paznokcie są chronione przed ewentualnym, ponownym uszkodzeniem.
Więcej o tej rewolucyjnej metodzie odbudowy łamliwych i rozdwajających się paznokci, można przeczytać na stronie: https://jeanlouisdavid-kosmetyka.pl/ibx-system/.

Artykuł sponsorowany
Grafika: pixabay.com