Festiwal tatuażu

tatuażu

W ostatni weekend lipca (25-26) w Amber Expo w Gdańsku tysiące fanów tatuażu wezmą udział w 13 odsłonie Tattoo Konwentu. Na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje: koncerty, pokazy alternatywnych form ekspresji, konkursy na najlepsze tatuaże i solidna dawka inspiracji. Główną gwiazdą muzyczną festiwalu będzie raper Kękę, obejrzeć będzie można również między innymi występ Miss Crash specjalizującej się w sztuce suspension.

Wszystko zaczęło się w Gdańsku, gdzie 6 lat temu odbyła się pierwsza impreza z cyklu Tattoo Konwent. W międzyczasie wydarzenie gościło kilkakrotnie we Wrocławiu i Katowicach, a w najbliższej przyszłości zawita również do Poznania. Formuła imprez spod szyldu Tattoo Konwent pozostaje od lat niezmienna. Na miejscu pojawiają się najlepsi tatuatorzy z polski i świata, ciekawi artyści sztuk alternatywnych, modelki i muzycy, którzy wspólnie z ekipą Tattoo Konwentu tworzą niepodrabialny klimat.  Nowością w tym roku będzie lokalizacja czyli centrum Amber Expo. Wewnątrz obiektu będzie można podziwiać zarówno tatuaże powstające w boksach zajmowanych przez artystów z salonów z całej Polski i świata, jak i te zdobiące ciała odwiedzających. Letnie temperatury i gorący klimat wydarzenia z pewnością sprzyjać będą eksponowaniu uwiecznionych na ciele wzorów. Jednak Tattoo Konwent to nie tylko miejsce dla wytatuowanych. ? Główną misją wydarzenia jest walka ze stereotypowym postrzeganiem tatuażu i obalanie mitów dotyczących chociażby samego zabiegu. Każdy może przyjść na imprezę, zobaczyć jak działa maszynka do tatuażu i zadać nurtujące go pytania pracującym na miejscu tatuatorom. ? mówi Marcin Pacześny, organizator imprezy ? Zależy nam, aby odwiedziły nas osoby, dla których tatuaż jest wciąż tajemniczy i odległy. Nie ma lepszego miejsca na pierwszy kontakt z tą sztuką niż konwent. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia.? dodaje.

tatuażfot. Maciej Sitarz

Wizyta na wydarzeniu tego typu to przede wszystkim uczta dla oczu. Biorący udział w Konwencie tatuażyści to obecne i wschodzące gwiazdy w branży. Wszyscy reprezentują bardzo wysoki poziom, dlatego też festiwalowe konkursy tatuażu są niezwykle emocjonujące, zarówno dla artystów, dla Jury jak i publiczności. Aby zapewnić kompleksową rozrywkę tym ostatnim, co roku przygotowywane są dodatkowe atrakcje. Tym razem na scenie muzycznej pojawią się polscy raperzy, street punkowcy i muzycy alternatywni. Zagra Kękę i Kontrabanda oraz The Analogs i Nagrobki. W specjalnej, plażowej strefie chill, wypoczywający na leżakach fani tatuaży słuchać będą elektronicznych brzmień serwowanych przez dj?i PZG, Dubsknita i Chokesicka. Gdańsk Tattoo Konwent zapewnia również rozrywki, których nie można doświadczyć ani na typowych targach, ani na wydarzeniu muzycznym. Najbardziej ekstremalną z nich z pewnością będzie występ zabójczo pięknej Miss Crash, obejmujący między innymi specyficzną sztukę suspension. Bardziej wrażliwych widzów zainteresują powietrzne akrobacje w wykonaniu Marlene Kiepke czy pokaz mody alternatywnej autorstwa Diany Błażków i Aniki Stanclik.

fot. Maciej Sitarz