Skóra mieszana a wygląd naszej skóry

Skóra mieszanaIdealnie zadbana cera jest marzeniem kobiety w każdym wieku. Warto jednak wiedzieć, że to nie tylko kwestia dobrych genów czy drogich zabiegów kosmetycznych, jak sądzą co niektórzy. Na stan naszej cery pracujemy latami. Pielęgnujemy ją zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Do najbardziej wymagających należy skóra mieszana, sprawia nam też najwięcej problemów. Środkowe partie twarzy, szczególnie czoło, nos i broda, wymagają delikatnego wysuszania, podczas gdy policzki i skórę pod oczami powinniśmy intensywnie nawilżać. Jak dbać o cerę mieszaną?

Zdrowy tryb życia

Nasza cera lubi świeże powietrze, długie spacery i każdy rodzaj aktywności fizycznej. Ruch sprawia, że skóra staje się bardziej ukrwiona, lepiej dotleniona, co nie tylko znacznie poprawia jej koloryt, ale też zwiększa jej sprężystość i elastyczność. Osoby, które szczególnie narzekają na tłuste partie twarzy, uprawiając jakikolwiek sport, mogą stwierdzić znaczną poprawę. Dzieje się tak dlatego, że wysiłek fizyczny likwiduje stres, co ma duży wpływ na zmniejszenie się wydzielania sebum. Pamiętajmy również, że stan naszej skóry odzwierciedla nasze upodobania kulinarne. Dieta może tu wiele zdziałać. Produkty bogate w witaminy A, E, C, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, na przykład Omega 3, a także sole mineralne, są eliksirem młodości dla naszej skóry, mają wpływ na zwiększenie produkcji kolagenu i regenerację naskórka.

Kosmetyki do cery mieszanej

Niezmiernie ważna jest również codzienna pielęgnacja. Skóra mieszana wymaga wyjątkowo dobrze dobranych kosmetyków, których receptura opracowana jest właśnie z myślą o potrzebach tego rodzaju cery. Kosmetyki nie powinny zawierać alkoholu, wbrew pozorom nie powinny też nadmiernie wysuszać skóry, choć cenne będą ich właściwości matujące. Preparaty przeznaczone do demakijażu i oczyszczania twarzy powinny nawilżać. Można też stosować kosmetyki do cery suchej lub cery tłustej pod warunkiem, że będziemy je nakładali wyłącznie na te partie twarzy, które takiej pielęgnacji potrzebują. Jeśli jednak nie mamy wyczucia, lepiej nie ryzykować. Bardzo często zdarza się, że kosmetyk przeznaczony do cery tłustej, nałożony na skórę mieszaną, powoduje jedynie nasilenie się trapiących nas problemów, zwiększa się łojotok lub skóra staje się bardziej odwodniona. Więcej wskazówek dotyczących wyboru odpowiednich produktów do pielęgnacji cery mieszanej znajdziemy na nivea. Możemy wybierać w oparciu o sugestie producenta, podając rodzaj interesujących nas kosmetyków i typ naszej skóry.