Sylwester Marzeń z Dwójką

sylwester z dwójką?Zakopane czeka na nas, a my czekamy na Zakopane? – padła deklaracja podczas sylwestrowej prezentacji gwiazd w gmachu TVP. Podczas zabawy sylwestrowej najważniejsza jest wyśmienita muzyka i tej z pewnością pod Giewontem nie zabraknie.

Na miejsce imprezy Telewizja Polska, wzorem ubiegłego roku, wybrała Dolną Rówień Krupową w Zakopanem, która pomieści sześćdziesiąt tysięcy osób. Organizatorzy liczą na to, że w tę najważniejszą noc w roku padnie także rekord oglądalności.

jacek kurski

Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski wypowiada pewnie i głośno marzenie: 6 milionów widzów! ?Już dziś zapraszam na ten jedyny, niepowtarzalny Sylwester z Dwójką. W zeszłym roku odnieśliśmy wspaniały sukces. Jestem przekonany, że nasza oferta w tym roku będzie absolutnie najlepsza i uwiedzie naszych widzów. Zachowaliśmy to, co najlepsze, a oprócz tego mamy całą plejadę fantastycznych nowych gości wśród wykonawców. To będzie niezapomniana noc. Mamy jeszcze dwie niespodzianki muzyczne, które zostaną ujawnione wkrótce. Rok 2018 to rok 100-lecia niepodległości. Wejdziemy w niego z przytupem pod gwiazdami, pod Giewontem. Bądźmy razem w Zakopanem!? ? zaprasza Jacek Kurski.

Podczas Sylwestra z Dwójką nie zabraknie największego tegorocznego przeboju z Zakopanem w tle. ?Miłość w Zakopanem” Sławomira to piosenka bijąca rekordy popularności w sieci. Na największej plenerowej scenie nie zabraknie Maryli Rodowicz w towarzystwie cygańskich muzyków z Macedonii, grupy Bayer Full, Zenka Martyniuka, Ani Dąbrowskiej, Krzysztofa Cugowskiego, Margaret, Michała Szpaka, Urszuli, Wandy i Bandy, Kombii, Red Lips, Zakopower oraz Marty Gałuszewskiej, zwyciężczyni The Voice of Poland.

Margaret, Tomasz Kammel Rozgrzewać serca będą także zagraniczni goście. Thomas Anders (?You’re My Heart, You’re My Soul?, ?Brother Louie”, ?Cheri Cheri Lady”) i Limahl (?Never ending story”,?Too shy”). Do hitów, które nigdy nie przeminą niewątpliwie należy ?One way ticket” zespołu Eruption, który również zabrzmi pod Giewontem. Duet Filatov&Karas wykona ?Time wan’t wait”, ?Don’t be so shy” i ?Tell it to my heart”, a Uniting Nations – ?Ai No Corrida” czy ?Out of touch”.

Rafał Szatan, Barbara Kurdej-Szatan Widzowie Dwójki z całą pewnością zobaczą spektakularne połączenie podhalańskiej tradycji z najlepszą polską i światową muzyką rozrywkową w doskonałej oprawie. Sylwestra poprowadzą Barbara Kurdej-Szatan, Tomasz Kammel, Rafał Brzozowski, Izabela Krzan oraz Adam Zdrójkowski. W wyjątkowej roli widzowie zobaczą także Norbiego. O choreografię zadba Agustin Egurolla i towarzyszący mu tancerze. Reżyserem widowiska będzie Konrad Smuga.

sylwester z dwójką?To mój piętnasty Sylwester. Zawsze staram się zrobić wielkie show. To jedyny dzień w roku, kiedy trzy stacje telewizyjne transmitują ten sam program i wiem, że u nas będzie najlepiej. Przede wszystkim decyduje o tym miejsce, bo każdy marzy, aby spędzić Sylwestra w Zakopanem. Mamy fantastyczne zagraniczne gwiazdy, których nie ogląda się na co dzień w Polsce, mamy znakomitych polskich artystów i mamy Marylę Rodowicz, która co roku chce czymś zaskoczyć. To, że Margaret, która robi karierę w Europie, chce tego Sylwestra spędzić z nami, jest dla nas wielkim zaszczytem. Tej nocy nie myślę o kosztach, myślę o tym, aby było jak najpiękniej!? – zdradza Konrad Smuga.

Leszek Dorula

Współorganizatorem Sylwestra Marzeń z Dwójką jest miasto Zakopane. ?Jeśli Święta, jeśli Sylwester gdzież jak nie w górach, gdzież jak nie wśród górali. Nigdzie nie ma takiej życzliwości i gościnności, jaką mają w sobie górale, Zakopane, Podhale. W górach bawi się wspaniale. Jestem przekonany, że ten Sylwester będzie jeszcze lepszy. Jestem przekonany, że przeskoczymy poprzeczkę, którą postawiliśmy tak wysoko. Z Telewizją Polską jesteśmy w stanie przeskoczyć w tym roku Tatry!? – przekonuje Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Partnerem wydarzenia jest: PKP Intercity. Sponsorzy: PGE Polska Grupa Energetyczna, Drutex, Zbyszko. Patroni medialni: Polskie Radio Jedynka, Interia, Super Express.

Sylwester z Dwójką, TVP2, 31 grudnia, godz. 20:00