Triki makijażowe dla brunetek

Triki makijażowe dla brunetekDla większości kobiet makijaż odgrywa ważną rolę w życiu. Jest to element Twojego stylu, możesz nim zamaskować niedoskonałości skóry i co ważne, podkreślić swoje atuty. Aby jednak to wszystko się udało a makijaż tworzył pewną całość, powinien być dostosowany do Twojego koloru oczu i włosów. Dla przykładu makijaż dla brunetek, powinien być raczej wyrazisty i stawiać przede wszystkim na podkreślenie oprawy oczu a zarazem na odpowiednie konturowanie. Sprawdź, jak możesz dopasować makijaż dla brunetek, aby w odpowiedni sposób podkreślił Twoją urodę.

Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać określony wygląd, czy po prostu chcesz dodać do swojego wyglądu coś wyjątkowego, te wskazówki dotyczące makijażu pomogą Ci to osiągnąć!

Wybór odpowiedniego podkładu pod makijaż

Jeżeli chodzi o makijaż dla brunetek, musisz wykonać nieco więcej pracy niż kobiety z innymi kolorami włosów. Podkład jest kluczem do osiągnięcia naturalnego wyglądu.

Istnieje kilka różnych rodzajów podkładów dla brunetek. Pierwszym z nich jest podkład kryjący. Powinien on cechować się optymalnym kryciem i trwałością, gdy zależy Ci na nieskazitelnym wyglądzie. W tym celu możesz sięgnąć po długotrwały podkład Infaillible 32H Fresh Wear. To rodzaj podkładu, który zapewnia średnie krycie i najlepiej nadaje się dla osób, które nie chcą wyglądać, jakby miały na sobie zbyt dużo makijażu. Podkłady kryjące występują w jasnych lub średnich odcieniach i zazwyczaj łatwo się je nakłada.

Jeśli lubisz matowe wykończenie, to ten podkład zapewnia pełne pokrycie i jest idealny dla osób, które chcą ukryć sporo niedoskonałości. Matowe podkłady często trudniej się nakłada, ale są też trwałe i odporne na ścieranie. Można je znaleźć w odcieniach od jasnych do ciemnych.

Jak prawidłowo nakładać cienie do powiek?

Odcieniami, które szczególnie pięknie podkreślą Twoją tęczówkę oka, będą odcienie fioletu, zieleni, granatu i brązu. Działa to na zasadzie kontrastu, podbijając jej kolor. Zostanie ona podkreślona i uwydatniona, a cały makijaż będzie prezentował się zjawiskowo.

Na początek, użyj najjaśniejszego koloru na kole barw w dolnej części powieki. Nałóż ten odcień za pomocą skośnego pędzla. Użyj go jako podkładu pod ciemniejsze kolory.

Następnie, użyj średniego odcienia w załamaniu powieki. Nałóż go za pomocą puszystego pędzla. Na koniec, użyj najciemniejszego koloru w zewnętrznym kąciku oka. Nałóż go mocniejszym pędzlem, aby nadać mu bardziej intensywny charakter. Rozmyj wszelkie ostre linie za pomocą pędzla do blendowania. Trzeba przy tym zwrócić uwagę, jak malować opadającą powiekę, jeśli masz taki problem.

Jak stworzyć zdrowo wyglądające rzęsy

Jeśli chcesz stworzyć zdrowo wyglądające rzęsy, istnieje kilka sztuczek, które możesz wykorzystać. Po pierwsze, upewnij się, że masz odpowiedni tusz do rzęs. Szukaj tuszów do rzęs, które są wykonane z naturalnych składników i nie zawierają żadnych składników niepożądanych. Po drugie, staraj się unikać używania zbyt dużej ilości tuszu do rzęs. Zbyt dużo tuszu może spowodować, że Twoje rzęsy będą wyglądały na oklapnięte, posklejane  i grube.

Fot. innamykytas, źródło: Pixabay