Kreska ombre – sposób na fantastyczny dzień

kreska ombreKreska zrobiona przy pomocy eyeliner’a to świetny pomysł na podkreślenie i powiększenie oka. Na co dzień najczęściej wybieramy kreski cienkie i czarne, które jedynie delikatnie podkreślają linię rzęs. A co powiecie na kreskę wielokolorową? Taką właśnie chcemy dzisiaj zaproponować.

Taka kreska, wykonana przy pomocy opalizującego tuszu najlepiej nadaje się na wypad z przyjaciółmi, bądź wieczorną imprezę. Makijaż nie jest trudny w wykonaniu, potrzebujemy jedynie eyelinerów w trzech kolorach. Kreska ombre nadaje oczom lekkości i fantazji. Gotowe na odrobinę szaleństwa?

Do wykonania makijażu kreska ombre potrzebne będą:
  • biały eyeliner w płynie
  • żelowa kredka do oczu w kolorze zieleni
  • eyeliner w kolorze indygo
  • jasny cień do powiek

kreska ombre copy
Pierwszą kreskę wykonujemy przy pomocy białego, bądź srebrzystego eyelinera. Najlepszy do tego celu będzie eyeliner w płynie. Kreskę wykonujemy na całej długości linii rzęs.

kreska ombre 2
Teraz czas na drugą kreskę. My proponujemy intensywny odcień zieleni. Kredka do oczu, najlepiej żelowa dobrze się tu sprawdzi. Można użyć także, tak jak poprzednio, eyelinera w płynie. Kreskę ciągniemy od ? długości powieki do mniej więcej ? jej długości. Ważne jest, aby kreska nie kończyła się w zewnętrznym kąciku oka.

kreska ombre 3
Teraz czas na najciemniejszy odcień. Polecamy ciemne odcienie niebieskiego i indygo. Tę kreskę ciągniemy do kącika oczu, a następnie ciągniemy ją w górę ku brwiom.

Przy pomocy gąbki, bądź jasnego cienia do powiek lekko zacieramy granice między poszczególnymi kolorami kresek.

Letni makijaż w odcieniach amazońskiej puszczy jest już gotowy. Teraz wystarczy, że pomalujemy usta w ulubionym odcieniu błyszczyka i jesteśmy gotowe do wyjścia. Makijaż ten świetnie wyjdzie także w innych kolorach, np: odcieniach grafitu, różu, czy pomarańczu. Wystarczy jedynie poeksperymentować, do czego zachęcamy.

kreska ombre