Jak Amerykanki dbają o urodę?

Jak Amerykanki dbają o swoją urodę

Jeśli mielibyśmy odpowiedzieć, gdzie mieszkają najpiękniejsze kobiety świata, to zapewne wymienilibyśmy Francję, Włochy, Hiszpanię, Indie, Koreę, Brazylię… Na jednym z lepszych miejsc znalazłaby się też Polska. Raczej nie wymienilibyśmy mieszkanek Stanów Zjednoczonych. O ile Europejki i Azjatki bardzo o siebie dbają, to przeciętne Amerykanki nie przywiązują do swojego wyglądu większej uwagi. Stereotypowy obraz mieszkanki Stanów to kobieta dość otyła, z zaniedbanymi włosami, ubrana na zupełnym luzie, bez zwracania uwagi na to, czy wypada w spodniach od piżamy udać się na poranne zakupy do supermarketu i hołdującej zwyczajowi opychania się hamburgerami oraz wiaderkami lodów przed wieczornym odpoczynkiem. Oczywiście, w tym obrazie, jest sporo prawdy. Przeciętne Amerykanki nie zwracają większej uwagi na zdrową dietę i dobre ubrania. Nie dotyczy to jednak wszystkich. W bogatych stanach, jak Virginia, Maryland, dużych miastach, kobiet z nadwagą jest stosunkowo mało. Synonimem wysokiej pozycji społecznej nie jest otyłość, jak to bywało w społeczeństwach prymitywnych, ale szczupła sylwetka i stosowny wygląd. Skoncentrujmy się więc na Amerykankach, które o siebie dbają. Jaki jest sekret ich urody?

Zdrowa i zadbana skóra

Podstawą zadbanej skóry wielu Amerykanek jest złuszczanie i intensywne nawilżanie. To na rynku amerykańskim pojawiły się pierwsze peelingi. Kobiety, nawilżając skórę, korzystają z nowoczesnych preparatów bogatych w substancje aktywne z dodatkiem aloesu, mocznika, gliceryny, kwasu hialuronowego, witaminy C i A, ekstraktów i wyciągów roślinnych. Co ważne, mówi się, że operacje plastyczne w Stanach Zjednoczonych są traktowane jak normalne zabiegi pielęgnacyjne. Rzeczywiście, wiele kobiet, na pewno więcej niż w Europie, z takich zabiegów korzysta. Znacznie częściej korzystają one jednak z wizyt u dermatologa. Polki chodzą do dermatologa dość rzadko. Najczęściej skarżą się na problemy z trądzikiem, nieestetycznymi przebarwieniami. Amerykanki chodzą tak często do dermatologa, jak my do kosmetyczek. Dermatolog nie tylko sprawdza znamiona, pieprzyki, ale pomaga w codziennej pielęgnacji skóry, dobierając na przykład odpowiednie kosmetyki do cery.

Zawsze zadbane włosy

Włosy muszą być dobrze obcięte i zadbane. Charakterystyczne dla Amerykanek jest to, że włosy czeszą u fryzjera nie tylko na specjalne okazje. Fryzjerzy specjalizują się tam w bardzo wąskich dziedzinach, więc do jednego salonu chodzi się na pielęgnację włosów, do innego na strzyżenie, a w jeszcze innym włosy są koloryzowane. Rynek amerykański ma zupełnie inne kosmetyki do włosów niż spotyka się na rynku europejskim. Firmy, które są u nas uważane z najlepsze, tam są zupełnie nieznane. Kosmetyki amerykańskie znacznie różnią się od naszych. Przede wszystkim mają mniej intensywny zapach, a dodatkowo większość składników nie jest pochodzenia naturalnego. Niemniej włosy to duma Amerykanek, nie tylko tych, które mocno o siebie dbają.

Trendy w makijażu

Trendy w makijażu zmieniają się praktycznie co sezon. Można jednak wyróżnić kilka tendencji, które są niezmienne. Mocny, naturalny w kolorach makijaż to synonim piękna. Wystarczy spojrzeć na amerykańskie aktorki i piosenkarki. To w USA też narodziła się moda na konturowanie. Oko jest mocno podkreślone i z reguły w kształcie migdała. Cenione są grube, podkreślone brwi, a rzęsy są pomalowane kilkoma warstwami tuszu. Na wieczór często kobiety korzystają ze sztucznych rzęs.

Trzeba być fit!

Patrząc na przeciętną amerykańską ulicę aż trudno uwierzyć, że panuje tam taki kult ciała. O dziwo, Amerykanki są entuzjastkami różnego typu diet i bardzo chętnie uprawiają sporty. To przecież ze Stanów wywodzi się wiele nowoczesnych systemów treningu dla kobiet. Być szczupłym to nie tylko znaczy być zdrowym, a przynależeć do elity.

Śnieżnobiały uśmiech

Wielu z nas Amerykanki kojarzą się ze śnieżnobiałym uśmiechem. To prawda, w Stanach, przywiązuje się wielką uwagę do dbałości o zęby. Składa się na to codzienna higiena, dostęp do świetnych stomatologów (chociaż ich usługi są horrendalnie drogie) i świadomość, że śnieżnobiały uśmiech świadczy o statusie materialnym.

Różnice kulturowe obejmują nie tylko język, kulturę i obyczaje, ale i sposób dbania o siebie. Jeśli Amerykanki dbają o siebie, to chcą wyglądać perfekcyjnie – jak największe gwiazdy Hollywood.