Uniesienie – styl Vintage

stylMody przychodzą i odchodzą po to aby powrócić. Tak było z dzwonami i kurtkami pilotkami. Tak też jest z fryzurami. Pamiętacie może fryzurę Brigitte Bardot z lat jej młodości?

Pięknie uniesione włosy i krótka grzywka. Był to styl niezwykle modny w latach sześćdziesiątych. Obecnie styl ten wraca. Fryzurze tej szczególnie hołduje Adele. Trzeba przyznać, że piosenkarce jest wyjątkowo do twarzy w tej fryzurze. Doskonale też uzupełnia jej cały styl będący właśnie nieco vintage.  Oto jak dodać włosom maksymalnej objętości w starym stylu. Modne fryzury zawsze są bowiem pełne objętości, niezależnie od czasów.

stylKrok 1.

Musimy włosom dodać objętości. Zaczynamy od spryskania lakierem do włosów nasady włosów na czubku głowy. Sprawdzi się także spray dodający objętości. Pamiętajmy, aby pryskać u nasady włosów. Pasma będą bardziej uniesione, a nie będą się sklejać. styl2Krok 2.

Dodawania objętości część dalsza. Przy pomocy małego grzebyka tapirujemy włosy. Uważajmy jednak, aby ich nie splątać. Wtedy nasze modne fryzury stracą cały efekt.

styl3Krok 3.

Natapirowane włosy nawijamy na wałki. Możemy użyć także termo wałków. Pamiętajmy jednak, aby wcześniej użyć kosmetyku chroniącego długie włosy przed gorącem. Dzięki temu włosy zachowają zdrowie i naturalny blask.

styl4Krok 4.

Nasze loki są gotowe już po kwadransie. Pamiętajmy, aby wałki ściągać pojedynczo, delikatnie rozwijając każde pasmo.

styl5Krok 5.

Czas kręcić grzywkę. Używamy w tym celu okrągłej lokówki. Następnie delikatnie rozczesujemy ją palcami i zaczesujemy na bok.

styl6

Krok 6.

Aby efekt objętości utrzymał się na dłużej możemy jeszcze włosy spryskać dodatkowo lakierem do włosów.

styl7

autor: http://blog.vpfashion.com/wp-content/uploads/2013/11/tutorial-of-wavy-hairstyle-with-best-and-great-red-hair-extension-for-thin-hair-clip-on.jpg