Wakacje na sportowo ? sprawdź nasze propozycje

Wakacje na sportowoPolacy coraz bardziej interesują się zdrowym stylem życia. Różnego rodzaju wyjazdów sportowych jest coraz więcej, a zainteresowanie ubezpieczeniami sportowymi rośnie. Wśród letnich aktywności sporo jest niestandardowych propozycji ? zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Wakacje z jogą dla dzieci i dorosłych

Wakacje z jogą do niedawna kojarzyły się z kręgami ezoterycznymi. Od paru lat wybierają się na nie również zmęczeni dyrektorzy korporacji czy zaciekawieni rodzice. Poziom wymaganych umiejętności i zaangażowania jest różny. Warto dopasować go do swoich możliwości i na początek wybrać wyjazd weekendowy lub jogę jako dodatek do odpoczynku, zamiast całodziennych sesji.

Ciekawostką mogą być mnożące się wyjazdy z jogą dla rodziców z dziećmi w różnym wieku. Nie tylko takie, na których dzieci są mile widziane i mają zapewnioną opiekę na czas zajęć, ale też wakacje z jogą dla najmłodszych.

Czarna Hańcza

Czarna Hańcza z ubezpieczeniem sportowym

Inni wolą jednak bardziej ekstremalne sporty. Warto szczególnie wykorzystać latem potencjał Polski pod względem przyrodniczym i połączyć ruch z poznawaniem dziewiczych zakątków kraju. Namawiają do tego organizatorzy spływów kajakowych. Przy okazji warto obalić mit, że do pokonania naprawdę ciekawej trasy potrzeba wielu tygodni urlopu. Przez kanał Augustowski można popłynąć na Białoruś w zaledwie jeden dzień, a kilka dni wystarczy na poznanie trzech krajów od strony wody: Polski, Litwy i Białorusi.

Oczywiście do bezpiecznego uprawiania tego typu sportu, szczególnie za granicą, potrzeba dobrego ubezpieczenia sportowego. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na objęte nim aktywności czy teren, na którym obowiązuje.

https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-sportowe/

Bardziej zaawansowani wybierają spływ rwącymi górskimi potokami, takimi jak Czarna Hańcza. Tu jednak może się już przydać ubezpieczenie od sportów ekstremalnych, bo ryzyko jest większe.

Ponadczasowe wakacje w siodle

Innym rodzajem ekstremalnych wakacji jest obóz treningowy. Kilka lat temu na coś takiego decydowali się żołnierze czy komandosi. Dziś wielu pracowników biurowych uważa, że najlepszy sposób na odreagowanie stresu to wycisk na torze przeszkód. Wyjazdy są zwykle krótkie, ale dni bardzo intensywne. Całość zamyka się w 3-6 dniach. Później można więc resztę urlopu spędzić na błogim odpoczynku na plaży. W przypadku takich obozów ubezpieczenie sportowe zapewnia zwykle organizator, więc uczestnicy nie muszą o nie dbać osobiście.

Cudownym prezentem, który można sprawić całej rodzinie, są wakacje w siodle. Aby były udane, warto zacząć już teraz zajęcia w stadninie. Latem doświadczenie się przyda, by poradzić sobie podczas wielodniowej włóczęgi po stepie czy w górach.

Niezwykłe wspomnienia gwarantują konne przejażdżki połączone z surwiwalem. Można podczas nich poczuć się jak bohater westernów. Często organizują je pasjonaci, którzy godzą się za niewielką opłatą poprowadzić znanym sobie szlakiem grupy znajomych. Ale uwaga ? o ubezpieczenie sportowe warto wówczas zadbać samemu. Mniej zaawansowani mogą wybrać turnusy wypoczynkowe nad morzem z przejażdżkami po plaży w pakiecie.