Włosy krótkie w łańcuszek

Zazwyczaj wydaje się,  że to długie włosy są tymi idealnymi na najbardziej fantazyjne fryzury. To jednak nie do końca prawda. Modne fryzury są zarezerwowane także dla krótszych włosów. Gdy mamy boba, bądź jego dłuższą wersję to możemy zrobić bardzo dziewczęcą fryzurę.
Włosy krótkie – łańcuszek

Proponujemy rodzaj warkocza przypominającego łańcuszek. Jest on bardzo ciekawy i łatwo się go zaplata. Oto jak krok po kroku zrobić tą fryzurę, gdy mamy krótkie włosy.

krótkie włosy

Krok 1.

Rozczesujemy starannie włosy. Nasz łańcuszkowy warkocz nie będzie zbyt dobrze widoczny na potarganych włosach. Trudniej nam też będzie pleść. W przypadku bardzo gęstych włosów warto użyć grzebienia z rzadko rozstawionymi zębami. Za jego pomocą zrobimy także perfekcyjny przedziałek.

łańcuszek 2Krok 2.

Zaczynamy zaplatać włosy krótkie na prawo od przedziałka. Potrzebujemy wydzielić jednak jedynie dwa niezbyt szerokie pasma. Przeplatamy je tak, aby utworzyć duże oczko jak w łańcuszku.

łańcuszek 3Krok 3.

Do górnego pasma dołóż kolejne dłuższe i węże pasemko. Trochę tak, jakbyśmy chciały zrobić warkocz francuski.

łańcuszek 4Krok 4.

To dolnego pasma dołóż cienkie pasemko od dołu, tak aby przedłużyć stare pasemko.

Włosy krótkieKrok 5.

Z nowych pasemek tworzysz węzełek, tak jak na początku. Kontynuujesz aż do tyłu głowy.

łańcuszek 6

Krok 6.

Gdy skończysz warkoczyk upinasz go wsuwką. Aby ukryć wsuwkę i nadać fryzurze naturalnej asymetri zbieramy włosy z drugiej połowy głowy. Upinamy włosy wsuwkami stylizując je na rózne zawijasy. Modne fryzury mogą być nieco rozwichrzone. Aby fryzura lepiej się trzymała, możemy użyć więcej spinek. Możemy użyć także lakieru do włosów. Włosy krótkie nie potrzebują go jednak zbyt dużo.