Oplatany kucyk

Po ciężkim tygodniu pracy i starannym układaniu włosów czas troszeczkę zaszaleć. Może jakiś koncert rockowy? Nietypowe fryzury z pazurem to teraz bardzo modne fryzury. A przy tym większość z nich nie wymaga zbyt wielu wysiłku. Tak jak nasza dzisiejsza fryzura. Przypomina ona nieco warkocz, ale dla leniwych. Co nie znaczy, że długie włosy nie zrobią wrażenia. Nasz kucyk jest też świetnym uzupełnieniem fryzury z grzywką. A te w tym sezonie są promowane chyba na każdym wybiegu. Przystępujemy więc do pracy.

Krok 1.

Starannie rozczesujemy włosy. Nasz kucyk najlepiej będzie wyglądał na gładkich i prostych włosach. Proponujemy więc użyć spayu wygładzającego włosy. Jeżeli mamy fale i loki powinnyśmy użyć prostownicy. Starannie także zaczesujemy włosy na czoło, aby uzyskać perkfekcję fryzury z grzywką.

Krok 2.

Wszystkie włosy długie związujemy gumką, a gotowy kucyk rozdzielamy na dwie równe części.Ułatwi to nam mały grzebyk z gęsto rozstawionymi zębami. Sprawdzi się także grzebyk zakończony szpikulcem.

oplatany kucyk

Krok 3.

Oba pasma delikatnie skręcamy wokół własnej osi. Najlepiej jest to robić równocześnie. Możemy też jednak skręcić jedno pasmo i zabezpieczyć jego końce gumką, tak aby się pasemko nie rozwinęło.Aby stworzyć modne fryzury  możemy użyć także ozdobnej frotki ze złotym pierścieniem, albo ćwiekami.

Krok 4.

Skręcone pasma owijamy wokół siebie wokół siebie. Przypomina to odrobinę plecenie warkocza, ale tylko z dwóch pasem. Kucyk wiążemy gumką i fryzura jest już gotowa. Z taką fryzurą poderwiemy pewnie niejednego gitarzystę.