Zachód słońca na powiekach

Zachód słońca

Zachód słońca to jedno z najpiękniejszych zjawisk w naturze. Monochromatyczne niebo nagle eksploduje feerią kolorów. Pomarańcz, czerwień, róż, a nawet fiolet?. To naprawdę piękna kombinacja kolorystyczna.  Kolory te świetnie uzupełniają się. I to postanowiliśmy oddać w dzisiejszym makijażu.Taki makijaż świetnie sprawdzi się już po zmroku, podczas zabawy do białego rana. Jak wykonać ten makijaż krok po kroku? Oto nasza recepta.

Kosmetyki potrzebne do wykonania makijażu:

  • różowy cień do powiek,
  • pomarańczowy cień do powiek,
  • biały cień do powiek,
  • błękitny cień do oczu,
  • eyeliner,
  • fioletowy cień do powiek,
  • wodoodporna maskara

Kosmetyki

Krok 1.

Intensywnie różowy cień do powiek nakładamy na cała ruchomą, górną powiekę. Do tego celu używamy miękkiego pędzelka.

pomarańczowy cień do powiekKrok 2.

Na powiekę nieruchomą nakładamy pomarańczowy cień do powiek. Pamiętajmy jednak aby cień był matowy. Dzięki temu kolor będzie wydawał się intensywniejszy.

biały cień do powiekKrok 3.

Tuż pod linią brwi nakładamy biały cień do powiek. Aby efekt był wyraźniejszy, brwi powinny być starannie wyregulowane.

cienie do oczu

Krok 4.

Pod dolną linią rzęs nakładamy błękitny cień do oczu. Kreska powinna być cienka i intensywna. Dlatego koloru później już nie rozcieramy.

eyelinerKrok 5.

Na górnej powiece rysujemy intensywnie czarną kreskę. Najlepszy do tego celu będzie eyeliner w płynie.

fioletowy cień do powiekKrok 6.

Pod błękitną kreską nakładamy fioletowy cień do powiek. Aby nie zagłuszać błękitu, fioletowy cień nakładamy jedynie od połowy linii rzęs. W ten sposób oba kolory będą się podkreślać. Robimy to przy pomocy małego, płaskiego pędzelka. Kolor możemy bardzo delikatnie rozetrzeć.

wodoodporna maskaraKrok 7.

Ostatnim krokiem jest staranne wytuszowanie rzęs do czego przyda się czarna, wodoodporna maskara. Reszta makijażu powinna być stonowana. Nie polecamy więc malować ust w intensywnym kolorze. Neutralny błyszczyk całkowicie wystarczy.