Zalety z parkowania przy lotnisku

lotnisko baliceParking przy lotnisku Kraków Balice to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zostawić swoje auto w bezpiecznym miejscu.

Lecąc na urlop ostatnią rzeczą, o którą chcemy się martwić to pozostawiony w kraju samochód. Dlatego często dojeżdżamy na lotnisko taksówką albo miejskimi środkami komunikacji. Oba rozwiązania mają swoje wady.

Taksówka

Jeżeli chcemy dojechać na lotnisko z Krakowa musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu złotych. Nie zawsze jest to opłacalne. Ponieważ płatny parking kosztuje tylko 10 złotych za dobę. Łatwo policzyć, że lecąc za granicę na 5 dni zapłacimy za parking mniej niż taksówkarzowi.

Uber

Popularny szczególnie wśród osób młodszych Uber jest dużo tańszy od taksówki. Jego wadą jest brak możliwości umówienia się na dogodną dla nas godzinę. Zawsze trzeba się liczyć z tym, że współpasażerowie będą preferowali inne godziny dojazdu. Zdarza się też, że Uber nie dojedzie. Wtedy mamy podwójny kłopot ? bo samolot na nas nie poczeka.

Komunikacja miejska

Autobus na lotnisko Kraków Balice to dobre rozwiązanie dla osób wyjeżdżających bez bagażu. Jednak podróż autobusem z walizkami jest wyjątkowo niedogodna. Nie wspominając już o tym, że to my musimy się dostosować do rozkładu jazdy autobusu i tracimy sporo czasu jeśli nie jest on skorelowany z godziną naszego lotu.

Najwygodniej własnym autem

Wszyscy wiemy, że najbardziej komfortowo podróżuje się własnym samochodem. Można dokładnie zaplanować podróż i uniknąć niespodzianek. Wiele osób rezygnuje jednak z tej opcji w obawie o brak miejsc do parkowania. Dlatego parking przy lotnisku Kraków Balice uruchomił portal internetowy, w którym można zarezerwować miejsce parkingowe.

Płatność on-line lub w kasie

Portal oferuje możliwość wniesienia opłaty w sposób całkowicie zautomatyzowany. Wystarczy wybrać datę przyjazdu i określić moment odbioru auta z parkingu. Następnie podajemy niezbędne dane takie jak imię, nazwisko, nr rejestracji samochodu i opłacamy miejsce postojowe kartą lub przelewem. Ostatnim krokiem jest wydruk biletu, który okazujemy przy wjeździe i wyjeździe z parkingu.

W ten sposób możemy zaoszczędzić czas i pieniądze parkując w komfortowych warunkach. Z parkingu podjeżdżamy bezpłatnym busem pod wejście na terminal. Możemy również udać się piechotą ? odległość to 400 metrów.

fot. PIVISO   źródło: flickr