Makijaż oka w szarościach dla niebieskiej tęczówki

Posiadaczki niebieskiej tęczówki wcale nie muszą rezygnować z makijaży w odcieniach szarości. Odpowiednio dobrane produkty podkreślą makijaż oka i pozwolą na noszenie każdego koloru cienia, nie tylko na wieczór. Dzisiejsza propozycja z powodzeniem może być wykorzystana jako makijaż na co dzień lub na specjalne okazje.

Do wykonania tego makijażu potrzebne Ci będą:

  • Sprawdzona baza pod cienie lub zastygający korektor i puder;
  • Matowy średni brąz;
  • Dwa odcienie szarości ? jeden jasny, drugi ciemniejszy (może być grafitowy);
  • Czarny eyeliner;
  • Biała kredka na linię wodną;
  • Ulubiony tusz do rzęs.

Makijaż krok po kroku:

makijaż w szarościachPodkreślenie załamania powieki: Na przygotowaną wcześniej powiekę (baza pod cienie lub zestaw korektor + puder) nanieś średni brąz o matowym wykończeniu. Postaraj się nałożyć cień precyzyjnie w kształcie litery ?V?. Konturowanie oka pozwoli nadać głębi spojrzeniu, a użycie ciepłego brązu ociepli makijaż i podbije kolor niebieskiej tęczówki.

makijaż w szarościachJasny szary cień: Jasnym szarym cieniem zaznacz wewnętrzny kącik oka oraz powiekę ruchomą do połowy. Możesz także zaznaczyć wewnętrzną połowę dolnej powieki. Rozjaśnienie tego obszaru nada makijażowi lekkości i otworzy spojrzenie.

makijaż w szarościachCiemny szary cień: Ciemnym szarym cieniem podkreśl zewnętrzny kącik na powiece ruchomej oraz dolną powiekę. Pamiętaj aby zawsze łączyć obie powieki w kącikach, dzięki temu makijaż będzie pełny i estetyczny.

makijaż w szarościachCzas na blendowanie: Odcienie szarości płynnie połącz z brązem, wykorzystując w tym celu czysty puchaty pędzel. Stworzenie przejścia dodatkowo podniesie walory estetyczne makijażu i pozwoli pozbyć się ostrych przejść pomiędzy chłodnymi, a ciepłymi barwami.

makijaż w szarościachCzarny eyeliner i biała kredka: Linię rzęs podkreśl cienką kreską z delikatną jaskółką, a na linię wodną nałóż białą kredkę. Biała kredka pozwoli otworzyć oko, a także sprawić wrażenie, że jest ono wyraźne oraz wypoczęte.

makijaż w szarościachOstatni akcent: Makijaż zakończ wytuszowaniem rzęs. Jeśli czujesz potrzebę, doklej pasek rzęs sztucznych lub pojedyncze kępki w kąciku zewnętrznym.