Depilacja laserowa w praktyce

kok z wypełniaczem 2345Czy wiesz, że medycyna estetyczna prócz wszelkiego rodzaju zabiegów upiększających oferuje również skuteczną i bezinwazyjną metodę pozbycia się nadmiernego owłosienia? Dowiedz się, jak wygląda depilacja laserowa i kiedy warto się na nią zdecydować!

Gdzie umówić się na zabieg? Jak wybrać najlepszy gabinet wśród tych, które oferują laserowe usuwanie owłosienia?

Wybierając gabinet medycyny estetycznej, w którym poddamy się zabiegowi należy zwrócić uwagę na sprzęt, na którym pracuje dany lekarz. Umawiając się na zabieg depilacji laserowej należy wybrać klinikę pracującą na certyfikowanych urządzeniach posiadających status medycznych ? mówią eksperci z Kliniki Ziemlewski specjalizującej się w zabiegach z zakresu medycyny i ginekologii estetycznej.

Po jakim czasie można spodziewać się rezultatów?

Czas, po którym dostrzeżemy efekty zabiegu zależny jest od tego, jakie obszary ciała poddane były depilacji. Wyraźna zmiana w odrastaniu owłosienia widoczna jest już po kilku zabiegach ? twierdzą lekarze z Kliniki Ziemlewski.

Od czego zależy skuteczność zabiegu?

Zdaniem specjalistów z Kliniki Ziemlewski skuteczność zabiegu zależy między innymi od sprzętu, którym jest on wykonywany oraz od fazy wzrostu włosa. W Klinikach Ziemlewski laserowe usuwanie owłosienia przeprowadzane jest laserem diodowym Vectus wyposażonym w unikalny system luster. Za sprawą tego rozwiązania odbijające się od skóry światło może zostać ponownie wykorzystane, co zwiększa skuteczność zabiegu. Co więcej, laser Vectus jako jedyne urządzenie na świecie posiada inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze ? Skintel, który pozwala dostosować parametry zabiegu do wyników odczytu. Z kolei chłodzenie obszaru poddawanemu zabiegowi (pozwala na to technologia Advanced Contact Cooling zastosowana w głowicy lasera Vectus) umożliwia ustawienie wyższej temperatury, co również ma wpływ na skuteczność zabiegu? wyjaśniają specjaliści z Klinik Ziemlewski. Co do fazy wzrostu włosa to światło lasera najefektywniej działa na włosy znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu ? dodają. Niestety na efektywność procedury zabiegowej mogą wpłynąć również zmiany hormonalne ? w takim przypadku ilość zabiegów koniecznych do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów może wrosnąć nawet dwukrotnie.

Czy zabieg depilacji laserowej boli?

Wprawdzie poziom odporności na ból jest cechą osobniczo zmienną, jednak większość pacjentek, które poddały się depilacji laserowej stopień bolesności zabiegu określa w kategoriach ukłucia komara ? mówią eksperci z Kliniki Ziemlewski.

Dyskomfort odczuwany w trakcie zabiegu może jednak wzrosnąć u osób opalonych i o ciemniejszej karnacji. To, jak będziemy czuć się w trakcie zabiegu zależy również od koncentracji melaniny w naskórku i kombinacji włosów ? pacjenci zmagający się z gęstym i ciemnym owłosieniem określają zazwyczaj zabieg jako bardziej bolesny niż osoby o jasnej karnacji, blond włosach i słabo widocznym owłosieniu. Mimo tych niewielkich różnic tak jedni jak i drudzy odczuwany w trakcie zabiegu ból określają jako ?znośny? i umiarkowany- uspokajają lekarze z Klinik Ziemlewski.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu i jak należy się do niego przygotować?

Przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia dobrze jest unikać opalania, bowiem świeża opalenizna jest jednym z przeciwwskazań do zabiegu. Osoby przyjmujące zioła takie jak dziurawiec czy nagietek muszą odstawić je najpóźniej na 2 tygodnie przed zabiegiem. Niewskazane jest także picie alkoholu, zażywanie aspiryny, stosowanie preparatów złuszczających naskórek, samoopalaczy, dezodorantów, perfum i kosmetyków zawierających alkohol.

Przeciwwskazaniami do zabiegu depilacji laserowej są:

-ciąża i okres laktacji,

-przyjmowanie leków fotouczulających,

-stosowanie kremów z retinolem i witaminą C (pacjent, który chce poddać się zabiegowi powinien zaprzestać ich używania na 2 tygodnie przed  zabiegiem),

-cukrzyca,

-choroby nowotworowe,

-wrażliwość na światło,

-bielactwo,

-łuszczyca,

-widoczna opryszczka,

-padaczka,

-alergia,

-wrażliwość na światło.

Zdecyduj się na trwałe usuwanie owłosienia laserem Vectus i ciesz się piękną i gładką skórą, o jakiej zawsze marzyłaś!