3 sposoby na przytulny salon

dom i wnetrzeSalon to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu. Inaczej niż kuchnia czy gabinet nie kojarzy się nam z pracy czy obowiązkami. Salon to królestwo wypoczynku, w którym można się zrelaksować, poczytać książkę czy zwyczajnie poleniuchować. Salon to także miejsce spotkań z najbliższymi, rodziną i przyjaciółmi. Co zrobić, by był bardziej przytulny?
Salon ? miejsce do wypoczynku

Jesienne, długie wieczory sprawiają, że więcej czasu spędzamy w domu. Odkurzamy stare książki i wracamy do ulubionych lektur. Wyciągamy druty i zaczynamy robić szaliki i czapki, które sprawdzą się w zimowym czasie. Wreszcie mamy czas i okazję do leniuchowania przed telewizorem ? wtedy salon zamienia się w małe kino domowe. Patrząc na jego wygląd chciałoby się, by był przytulny i panowała w nim ciepła, relaksacyjna atmosfera. Jak to zrobić? Prezentujemy 3 sposoby.

1. Jasne, ciepły barwy do salonu

Choć nie każdemu podobają się jasne, monochromatyczne aranżacje, to większość z nas chce by salon był klimatyczny i przytulny. Jasne beże, kremy czy pochodne brązu doczekały się wielu odmian. Dzięki nim możemy wybierać z imponującej palety barw. O popularności pastelowych odcieni świadczy fakt, że są wybierane zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. Znajdą swoje miejsce w tradycyjnym pokoju gościnnym, jak i minimalistycznym salonie. Psychologia kolorów mówi, że jasne barwy działają uspokajająco i wyciszająco, wprowadzają także ciepło do wnętrza, czyniąc je przytulnymi. Czasami wystarczy, że ściany będą pomalowane na beżowe odcienie i będą uzupełnione brązowymi dodatkami.

dom i wnetrze2. Salon z kominkiem

Płonące drewno w kominku z pewnością potrafi stworzyć wspaniały nastrój w pomieszczeniu. Ogień ociepla wnętrze, ale także wpływa na wystrój, czyniąc go bardziej przytulnym. To także symbol domowego ogniska. Dlatego kominek jest tak często wybierany do salonów czy pokojów gościnnych ? wielkość z nas marzy o kojącym cieple, które wypełnia pomieszczenie, szczególnie gdy na zewnątrz jest zimno, a wypoczynek z książką i gorącą herbatą jest bardzo kuszącą opcją.

Szeroki wybór kominków sprawia, że można je dopasować do wielu aranżacji ? znajdziemy modele tradycyjne, ale także kominki elektryczne czy biokominki, które są doskonałym rozwiązaniem dla mieszkań w bloku. Najlepiej dopasować kominek do wystroju, tak by element komponował się z wyposażeniem wnętrza. W tym celu warto przejrzeć aranżacje z kominkiem w roli głównej.

3. Organiczne materiały ? drewno

Drewno to materiał, który jest stosowany od wieków jako budulec. Doceniany ze względów estetycznych, ale także wytrzymałościowych. O jego uniwersalności świadczy fakt, że cieszy się dużą popularnością. Drewniane podłogi czy też meble nadają wnętrzu klasy, podkreślając tym samym jego naturalny charakter. Wyłożenie ścian drewnem sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne, stąd powracająca do łask boazeria. Aby stworzyć przytulny klimat we wnętrzu możemy także zastosować drewniane dodatki, jak karnisze lub dekoracje.

Więcej na temat aranżacji salonów w kategorii dom i wnętrze

artykuł sponsorowany