5 sprzętów kuchennych dla zapracowanej osoby

mikrofalówki do zabudowy IKEAZ domu wychodzisz o świcie, a wracasz dopiero wieczorem. Praca, rozwijanie zainteresowań, spotkania z najbliższymi. Dzieje się tyle, że nie masz czasu na gotowanie, mycie naczyń i siedzenie w kuchni. Twoje szybkie tempo życia nie musi być przeszkodą w przyjemnym korzystaniu z serca domu. W jakie sprzęty kuchenne powinieneś się koniecznie zaopatrzyć?

Mikrofalówka do zabudowy

Gdy nie posiada się dużo wolnego czasu i chęci do gotowania, bardzo użytecznym sprzętem jest mikrofalówka. Pozwala na szybkie podgrzewanie potraw, a nowoczesne kuchenki możemy spotkać nawet w wersji z piekarnikiem. Wtedy już nie tylko przygotowanie gotowych posiłków (co nie jest najzdrowsze), ale szybkie pieczenie staje się tu możliwe. Dla tych, którzy dodatkowo chcą mieć praktyczną kuchnię bez zbędnej ilości sprzętu, idealna będzie mikrofala do zabudowy.

Pozwala ona na zagospodarowanie przestrzeni kuchennej bez obawy, że sprzęt będzie źle komponował się z całością aranżacji, a więc po prostu nie rzuca się w oczy. Wszyscy dobrze znamy problem ciągłego przestawiania jej z kąta w kąt, gdy jest wolnostojąca. Trzeba też częściej ją czyścić z zewnątrz i dbać o to, aby np. nie zachlapać jej tłuszczem, jeśli jest w pobliżu płyty grzewczej. Z urządzeniem do zabudowy nie ma tych trudności. Na rynku jest spory wybór tego typu sprzętu dobrej jakości, a sprawdzić warto np. mikrofalówki do zabudowy IKEA.

Urządzenie do gotowania na parze

Pisaliśmy o podgrzewaniu potraw, ale wśród zapracowanych są również miłośnicy zdrowego gotowania na parze. Dlatego dobrze mieć urządzenie, dzięki któremu także można przygotować sobie posiłek bez marnowania czasu (nie trzeba go pilnować), a dodatkowo bez zbędnego tłuszczu. Ułatwia zrobienie za jednym razem obiadu dla całej rodziny, ponieważ na każdym poziomie można gotować inne typy produktów. W tym czasie nie trzeba być przy całym procesie, wystarczy nastawić czasomierz.

Robot planetarny

Nie tylko mikrofalówki i urządzenia do gotowania na parze to bardzo funkcjonalne sprzęty, jakie pomogą bardzo zapracowanej osobie w szybkim przygotowywaniu potraw. Oczywiście robot planetarny nie sprawdzi się u osób, które w ogóle nie gotują, ale dla tych spragnionych kulinarnych przygód będzie doskonały. Zacznijmy jednak od tego, czym jest robot planetarny. To wielofunkcyjne urządzenie, łączące w sobie zalety wielu innych sprzętów, np. miksera, wyciskarki do soków czy szatkownicy.

Zaspokoi potrzeby osoby, która nie ma dużo czasu na gotowanie, a lubi to robić, jednak potrzebuje wielozadaniowego sprzętu. W końcu mało kto w dzisiejszych czasach ma czas na spędzanie całych godzin w kuchni przed lub po pracy. Jedynym minusem może być cena, ponieważ waha się ona od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych w zależności od producenta i funkcji.

Zmywarka do naczyń

Obowiązkowy sprzęt dla każdego, kto nie ma czasu lub po prostu nie lubi zmywać ręcznie naczyń. Nic dziwnego, częsty kontakt z detergentami i gorącą wodą może mieć negatywny wpływ na dłonie, dlatego warto rozważyć tę opcję. Dodatkową korzyścią jest również oszczędność wody i czasu. Można po prostu włączyć zmywarkę i robić inne rzeczy, a naczynia będą w krótkim czasie czyste.

Choć ten jednorazowy wydatek wydaje się dość duży, każdy zapracowany człowiek doceni taki sprzęt w swoim domu, zwłaszcza rodziny z dziećmi. Kiedy maluchy sprawniej radzą sobie z chodzeniem, można zachęcić je do pomocy przy wyjmowaniu i wkładaniu naczyń (oczywiście pod kontrolą). Plusów posiadania zmywarki jest sporo, zwłaszcza dla osób, które nie mają czasu albo po prostu nie lubią zmywać.

Automatyczny ekspres do kawy

Życie na pełnych obrotach czasami wymaga małego wsparcia, jakim jest kawa, jeden z najpopularniejszych napojów świata. Pobudza kubki smakowe i ciało do działania, a jej przygotowanie może być kwestią jednego przycisku. Jedyne co należy zrobić, to wybrać odpowiednie urządzenie.

Do wyboru mamy ekspresy:

  • automatyczne,
  • przelewowe,
  • kapsułkowe,
  • kolbowe,
  • kombinowane.

Dla tych, którym jednak bardzo zależy na maksymalnym połączeniu niezbyt dużych wymiarów z funkcjonalnością i oszczędnością czasu, najlepszy będzie ekspres automatyczny. Nie trzeba kupować dodatkowych urządzeń w postaci młynka czy spieniacza. Nie znajdziemy tutaj również kolby, którą trzeba wyjmować i czyścić. Urządzenia automatyczne do kawy stworzone są po to, aby ich posiadacze szybko, w prosty sposób mogli zrobić pyszną kawę w różnych wariantach smakowych.