Jaka jest jedna z najskuteczniejszych metod kompleksowej regeneracji naskórka? Mikrodermabrazja diamentowa!
To zabieg, który ma na celu pobudzenie naskórka do wytworzenia nowej warstwy, a dzieje się tak w efekcie złuszczenia martwego naskórka. Mikrodermabrazja jest bezbolesnym, a przy tym bardzo efektywnym zabiegiem, dlatego tak samo chętnie poddają się jej kobiety, jak i mężczyźni.
Mikrodermabrazja diamentowa – na czym polega?
Mikrodermabrazja to nic innego, jak profesjonalny zabieg złuszczania martwego naskórka. Naskórek jest ścierany skrupulatnie – jedna warstwa po drugiej – przy użyciu specjalnego urządzenia, a mianowicie metalowej końcówki z diamentową głowicą. Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg w pełni bezpieczny dla zdrowia, który nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Po wykonaniu zabiegu, na skórze może się utrzymywać jedynie niewielkie zaczerwienienie, które zniknie po kilku godzinach.
Jakie daje efekty?
Efekty mikrodermabrazji diamentowej są widoczne już w kilka minut po przeprowadzeniu procedury. Czego można się spodziewać poddając się serii zabiegów?
- Płytkie blizny i rozstępy zostaną usunięte
- Skóra jest rozjaśniona i ma jednolity koloryt
- Rozszerzone pory są zamknięte
- Łojotok jest zatrzymany
- Już po pierwszym zabiegu drobne zmarszczki zostają zminimalizowane, a do tej pory sucha i wiotka skóra nabiera elastyczności
Po przeprowadzeniu mikrodermabrazji diamentowej, skóra jest pobudzona do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu, zwiększają się jej właściwości obronne. Jednak, żeby efekty procedury były widoczne na dłużej, przed i po zabiegu mikrodermabrazji, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Jak przed każdym zabiegiem, tak i w przypadku mikrodermabrazji, należy sprawdzić, jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury. Zabiegowi nie należy poddawać się w przypadku:
- zakażeń wirusowych skóry (np. brodawki, mięczak zakaźny, opryszczka),
- posiadania na skórze znamion,
- nowotworów skóry,
- zmian grzybiczych lub bakteryjnych (np. liszajec zakaźny, figówka gronkowca),
- przebytych (do 2 miesięcy przed planowanym zabiegiem) zabiegów chirurgicznych w obrębie twarzy,
- trądziku krostkowego, różowatego lub ropowiczego,
- skłonności do bliznowców.
Jednocześnie warto zaznaczyć, że mikrodermabrazję można bez problemu przeprowadzić u kobiet w trakcie menstruacji i w ciąży oraz u osób ze świeżą opalenizną.
Uwaga! Po zabiegu nie można się opalać, korzystać z sauny i basenu.
Mikrodermabrazja diamentowa ? kto powinien się jej poddać?
Mikrodermabrazja to idealny zabieg dla wszystkich, którzy chcą poprawić kondycję skóry twarzy. Procedura jest w szczególności zalecana osobom, które:
- chcą pozbyć się uporczywych zmian trądzikowych,
- mają zaburzenia pigmentacji,
- mają skórę zanieczyszczoną, z otwartymi porami i zaskórnikami
- występują u nich przebarwienia na cerze,
- cierpią na grzybicę, łuszczycę lub atrofię skóry,
- mają mocno zrogowaciały naskórek.
Warto przy tym pamiętać, że tydzień przed planowanym zabiegiem, nie należy nakładać na twarz substancji zawierających kwasy oraz przeprowadzać chemicznych peelingów.
Nie tylko diamentowa
W ofercie profesjonalnych gabinetów kosmetycznych można natknąć się nie tylko na mikrodermabrazję diamentową, ale też na inne rodzaje tego zabiegu. Jakie? Oprócz szczegółowo opisanej wyżej mikrodermabrazji diamentowej jest jeszcze mikrodermabrazja korundowa i tlenowa.
Mikrodermabrazja korundowa to bezbolesny zabieg, który polega na skrupulatnym i powolnym ścieraniu kolejnych warstw naskórka, aż do osiągnięcia zadowalającego efektu. Do przeprowadzenia tego zabiegu są wykorzystywane kryształki tlenku glinu, które w zetknięciu ze skórą, powodują jej złuszczanie. Prędkość, z jaką kryształki uderzają o skórę, można kontrolować.
Z kolei do przeprowadzenia mikrodermabrazji tlenowej potrzebny jest tlen oraz fizjologiczny płyn do infuzji. Wspomniane składniki są umieszczane w specjalnym urządzeniu, z którego ? pod wysokim ciśnieniem ? są transportowane na skórę. Dzięki temu, skóra otrzymuje dużą dawkę tlenu i składników odżywczych. W efekcie, skóra jest dogłębnie oczyszczona, a naskórek zregenerowany.
Grafika: pixabay.com