Idealna lampa do hybryd ? na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

LAMPA DO HYBRYD

Chcesz mieć piękne pazurki? Dopiero planujesz rozpoczęcie przygody z hybrydami? Przed Tobą bardzo trudne zadanie ? wybór odpowiedniej lampy. To od modelu tego jedynie z wyglądu niepozornego urządzenia zależy, czy Twój manicure będzie trwały, a przy tym efektowny. Skorzystaj z naszego poradnika i dowiedz się, która lampa do hybryd będzie najlepsza!

Jaką wybrać lampę do hybryd? O odpowiedniej mocy

Moc lampy ma decydujący wpływ na to, czy lakier będzie dobrze się prezentował. Zbyt słaba żarówka czy nadmierne wyeksploatowanie lampy powodują, że lakier nie jest odpowiednio utwardzony, a manicure wygląda nieestetycznie i jest nietrwały. Zatem, która lampa do hybryd będzie najlepsza? Małe lampy, mają moc do 24 W. Większe ? do 36 W, a największe od 48 do 54 W. Już lampy o najmniejszej mocy są w stanie świetnie poradzić sobie z utwardzeniem lakieru. Co ważne, małych rozmiarów modele są kompaktowe, więc wymarzone pazurki możesz robić nie tylko przy toaletce, ale też na łóżku czy ulubionym fotelu.

Jaka lampa do hybrydy w domu? Z technologią UV LED

W lampach do hybryd są stosowane różne technologie światła. Najpopularniejsze to UV, UV LED i DUAL LED. UV jest już nieco przestarzałą technologią, w której niestety żarówki często się przepalają, a czas potrzebny na utwardzenie hybryd może wynieść nawet kilka minut. Lampy UV LED są dużo lepszą opcją. Szybko utwardzają lakier, a stosowane w nich żarówki są dużo trwalsze. Używając ich, można utwardzić zarówno lakiery hybrydowe, jak i żele. Najnowocześniejsze lampy to modele z technologią DUAL LED, które dzięki emitowaniu dwóch pasm światła o różnych długościach fali, są w stanie utwardzać hybrydy jeszcze szybciej niż ma to miejsce w standardowych lampach LED.

Jaka lampa do hybryd będzie najlepsza?

Lampy do hybryd w kształcie mostka to popularna i najwygodniejsza opcja. Mają otwartą konstrukcję i są kompaktowych rozmiarów, co zdecydowanie ułatwia ich przechowywanie, a także pozwala na bezproblemowe przenoszenie w różne miejsca i zabieranie ze sobą, chociażby w podróż czy na nailparty. Wybierając lampę o kształcie mostka, warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie żarówek. Najlepiej, żeby były nie tylko na górze urządzenia, ale też po bokach. Dzięki temu, wszystkie paznokcie będą odpowiednio utwardzone.

Lampy mogą również przybierać kształt budek. To konstrukcja, która jest zabudowana z trzech stron (a nie jak mostek ? z dwóch). W takim modelu, można umieścić więcej żarówek, przez co utwardzanie lakieru będzie jeszcze bardziej intensywne. Tego rodzaju lampy są zazwyczaj większe od modeli w kształcie mostka, dlatego lepiej sprawdzają się w gabinetach kosmetycznych niż w domowym zaciszu.

fot. allison christine, unplash