Serum z witaminą C czyli Twoje źródło piękna

serum z witaminą c,
Nasza cera codziennie ulega działaniu czynników zewnętrznych, prowadzimy stresujący tryb życia, a środowisko jest zanieczyszczone. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, trudno tutaj zachować balans. Warto zatem wybierać kosmetyki, które niwelują skutki takich czynników. Jakie to kosmetyki? Poznaj właściwości serum z witaminą C.

Jakie zastosowanie ma witamina C w kosmetyce?

Witamina C ma wszechstronne właściwości. Przede wszystkim jest silnym antyoksydantem i niweluje działanie szkodliwych wolnych rodników, które przyśpieszają starzenie się skóry. Witamina C wpływa na zmniejszenie zmarszczek, likwidowanie przebarwień i na promienny wygląd naszej cery. Ma ona silne właściwości rozjaśniające cerę. Witamina C wspomaga syntezę kolagenu, który jest głównym budulcem skóry. Poza tym wzmacnia naczynia krwionośne, zmniejsza przebarwienia i ma działanie przeciwzapalne. Dla osób ze skórą trądzikową, witamina C koi skórę i zapobiega nadkażaniu się zmian zapalnych. Wśród kosmetyków z witaminą C można znaleźć żele do mycia twarzy, kremy, serum i maski. Na szczególną uwagę zasługuje serum, bo jest to kosmetyk o silnym działaniu i dający szybkie efekty w pielęgnacji. Jest ono przyjemne w aplikacji i już kilka kropel wystarczy, aby skóra odczuła efekty pielęgnacji.

Poznaj serum z witaminą C

Serum to kosmetyk o konsystencji płynnej lub oleistej, który jest bardziej wydajny niż krem i ma składniki aktywne w wysokim stężeniu. Serum z witaminą C to kosmetyk, który jest idealny do wyrównania kolorytu twarzy, dodaje jej promiennego blasku i zmniejsza zmarszczki. Jeśli masz zmarszczki, przebarwienia, a Twoja cera jest szara, to serum z witaminą C będzie dla Ciebie idealne. Tak samo, jeśli masz cerę trądzikową, wrażliwą lub naczynkową, to także doskonały pomysł. Stabilna postać witaminy C wzmacnia działanie kosmetyków z filtrami UV, dlatego może być stosowana latem. Jeśli jednak stężenie witaminy C jest wysokie w danym kosmetyku, czyli na poziomie 20% i więcej, należy skórę stopniowo przyzwyczajać do tego kosmetyku. Należy także ostrożnie łączyć z retinolem, zaczynajac od niższych stężeń, bo te dwa składniki razem mogą powodować podrażnienia na początku pielęgnacji, a szczególnie w okresie letnim. Ważny jest tutaj umiar w codziennej pielęgnacji.

Jak prawidłowo używać serum?

Jeśli wiesz już co daje serum z witaminą c, to musisz go jeszcze prawidłowo używać. Kluczem jest dokładne oczyszczenie skóry, a następnie nałożenie serum. Kremu używamy tuż po serum. Nie są to kosmetyki wymienne, a uzupełniające i należy o tym pamiętać. Serum z witaminą C i na przykład kwasem hialuronowym daje doskonałe efekty w pielęgnacji skóry. Jeśli zawiera ono dodatek filtrów UV, to także jest to ogromny plus, bo nie trzeba dodatkowo stosować kremu z filtrem, tylko ma się kilka ważnych składników w jednym kosmetyku. Serum w codziennej pielęgnacji daje bardzo dobre efekty i można go bez problemu używać codziennie. Łagodne oczyszczanie skóry rano i wieczorem, a następnie nałożenie serum i kremu, to podstawa codziennej pielęgnacji.

Fot. licencja Adobe Stock

Herbaty i infuzje Kusmi Tea – Odkryj organiczne mieszanki