Ananda Spa – lifting ciała i duszy

spa

U podnóża Himalajów, nieopodal mitologicznych miast Haridwar i Rishikesh, w otoczeniu lasów Sal, z widokiem na wody Gangesu wicekról czyli Maharadża Tehri-Garhwal wybudował urokliwy pałac na wzgórzu z którego rozpościera się widok na całą okolicę. Dziś mieści się tam ekskluzywne Spa, które odmiennie do europejskich tego typu przybytków oprócz ciała pielęgnuje też piękno duszy.

Ananda oznacza błogostan, naturę miłości i przyjaźni Wszechświata. Jest to stan wiecznego szczęścia będącego wg wierzeń indyjskich pierwotną cechą Wszechświata. Anandę osiąga się dzięki duchowej drodze, poprzez zjednoczenie ciała, umysłu i duszy. W tym urokliwym zakątku Indii, w otoczeniu staroindyjskiej architektury wkomponowanej w jedo z najpiękniejszych miejsc naszego globu szczególnie łatwo oddać się medytacjom, sztuce uprawiania jogi czy zabiegom uzdrawiania, według staroindyjskiej medycyny zwanej Ayurveda. Połączenie nowoczesnych osiągnięć kosmetyki i odnowy biologicznej z kulturą i duchowością Indii skutkuje regeneracją ciała i duszy.

Ananda Spa to 24.000 metrów kwadratowych powierzchni, na której wykonywanych jest ponad 79 zabiegów kosmetycznych, łączących tradycyjne indyjskie systemy Ayurveda ze współczesnym podejściem zachodnich spa. Wszelkie zabiegi i cały pobyt w tym miejscu jest dostosowany do potrzeb poszczególnych gości. Zindywidualizowane terapie i programy działania mają na celu zapewnienie gościom odpoczynku od stresu, detoksykacji i oczyszczenie organizmu, głęboki relaks, anti-aging, utratę masy ciała, oraz regeneracji i liftingu skóry.

Spa zatrudnia zespół wykwalifikowanych dietetyków oraz lekarzy Western & Ayurvedic, terapeutów spa posiadających wiedzę na temat technik odmładzających stosowanych w starożytnych Indiach oraz nowoczesnych zabiegów medycyny i kosmetyki zachodniej.

Oprócz indywidualizacji zabiegów każdy gość otrzymuje również specjalnie dla niego przygotowane posiłki. Menu ustalane jest przez dietetyków i ma służyć oczyszczeniu organizmu oraz pozbyciu się zbędnych kilogramów. Koncepcja Anandy opiera się zasadach Ayurveda według której wszystko składa się z pięciu elementów, z powietrza, przestrzeni, ognia, wody i ziemi, w tym naszego ciała. Dlatego menu komponowane przez dietetyków ma zapewnić równowagę tych elementów.

Ananda Spa to ulubione miejsce wypoczynku wielu hollywoodzkich gwiazd. Bywają tam Angelina Jolie, Richard Gere czy Sharon Stone. Wśród gości nie brakuje czołowych europejskich i amerykańskich polityków i biznesmenów. Jak łatwo się domyślić pobyt w tym miejscu nie należy do najtańszych, ale ceny są porównywalne z pobytem w europejskim spa.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Ananda Spa.

Exit mobile version