Kosmetyczny niezbędnik – rodzaje pędzli do makijażu

cosmeticsPodstawą doskonałego makijażu są nie tylko dobre kosmetyki, ale też akcesoria służące do aplikacji produktu na twarz. Aby pędzle i aplikatory dobrze pełniły swoje funkcje, powinny być dopasowane do rodzaju kosmetyku. Czym różnią się pędzle do różu od pędzli do podkładu i jak kupić pędzel z naturalnym włosiem?

Wybór i przechowywanie pędzli

Najbardziej precyzyjny makijaż oczu i twarzy wykonywany jest dzięki specjalnym pędzlom kosmetycznym, które można kupić w drogeriach lub sklepach internetowych, np. superkoszyk.pl.  Pędzle wykonywane są z włosia syntetycznego i naturalnego. Miękkie i sprężyste naturalne włosie nie będzie podrażniało skóry i będzie łatwe do wyczyszczenia. Pędzle z naturalnego włosia najlepiej sprawdzają się przy aplikacji kosmetyków sypkich. Pędzle należy przechowywać w plastikowym lub metalowym pojemniku, aby nie dostawały się do nich kurz i drobnoustroje, które mogą negatywnie wpływać na kondycję naszej skóry.

Czy wiesz, że…?

Pędzle z naturalnym włosiem zawierają zwykle sierść borsuka, wiewiórki, kozy lub kucyka. Włosie jest oczyszczone i odpowiednio przygotowane, tak aby pędzle były delikatne i trwałe. Decydując się na zakup pędzla z naturalnego włosia warto szukać oznaczenia ?cruelty-free?, świadczącego o tym, że produkt wykonano bez znęcania się nad zwierzętami.

Rodzaje pędzli kosmetycznych

Pędzel powinien być dopasowany do rodzaju kosmetyku. Szerokie pędzle z długim włosiem służą do nakładania pudru sypkiego. Wszystko po to, aby jednym ruchem zaaplikować kosmetyk na jak największą część twarzy. Pędzle do różu i bronzera są mniejsze niż te do pudru sypkiego, a ich włosie jest lekko ścięte pod skosem. Róż i bronzer to kosmetyki, które nakładane są na kości policzkowe. Ścięty pod skosem pędzel będzie dopasowywał się do każdego kształtu kości policzkowych. Pędzel do podkładu powinien być płaski i nie zbyt gęsty, aby nie pochłaniał dużych ilości kosmetyku. Dobrze, by miał także domieszkę włosia syntetycznego, dzięki czemu będzie sztywniejszy, co ułatwi nakładanie płynnego kosmetyku. Wśród rodzajów pędzli możemy natknąć się na pędzle typu miotełka, które służą omiataniu nadmiaru kosmetyku, np. osypującego się cienia do powiek. Do nakładania cieni na powiekę (makijaż oczu Eveline) służą pędzle o prostokątnym kształcie z zaokrągloną końcówką. Aplikujemy nimi kosmetyk od linii rzęs po samą brew. Są dosyć szerokie i mają miękkie, bardzo elastyczne włosie, które umożliwia także rozcieranie cienia.

Exit mobile version