Baza pod makijaż

baza pod makijaż

Krok 2: Baza pod makijaż

Kiedy skóra jest prawidłowo nawilżona, możesz nałożyć na cerę bazę pod makijaż. Niezależnie od tego, czy planujesz zaaplikować lekką warstwę bazy pod makijaż, czy w pełni zamaskować niedoskonałości skóry, prawidłowe nałożenie tego kosmetyku na skórę ma bardzo istotne znaczenie. Jeżeli użyjesz bazy, makijaż będzie znacznie trwalszy.

Baza pod makijaż tworzy podstawową warstwę makijażu, wygładzając skórę i przygotowując ją do zaaplikowania kolejnych kosmetyków. Bazy pod makijaż charakteryzują się jedwabiście gładką konsystencją żelową lub kremową, wypełniającą zmarszczki i rozszerzone pory na twarzy.

Chcąc zaaplikować bazę pod makijaż zacznij od wyciśnięcia niewielkiej ilości na opuszkę palców, albo pędzel do makijażu lub gąbkę. Nanieś odrobinę preparatu na środkową część twarzy i powoli rozprowadź ją w kierunku policzków, czoła i brody. Jeżeli chcesz nałożyć bazę na wrażliwą skórę wokół powiek (i utrzymać smoky eyes profesjonalnie zaaplikowane przez cały dzień) znajdź produkt przeznaczony do tego obszaru skóry twarzy. Standardowa baza pod makijaż może dać efekt odwrotny do zamierzonego i powodować, że jej niewchłonięty nadmiar będzie się zbierać w zagięciach powiek, co z kolei prowadzi do rozwarstwienia się cieni. Jeżeli powieki są pokryte zbyt tłustą powłoką, po nałożeniu cieni do powiek lub kredki bez uprzedniego zastosowania odpowiedniej bazy, efekt może być niejednolity i nietrwały.

Triki makijażowe dla brunetek