Biżuteria z kamieni półszlachetnych

Czy piękna biżuteria może mieć oprócz walorów estetycznych, jeszcze dodatkowe właściwości zdrowotne? Okazuje się, że tak. Wiele z nas nosi bransoletki lub kolczyki z kamieni mających szczególną moc.  Mówi się, że potrafią pomóc w zwalczaniu depresji lub przyciągnąć do nas miłość i bogactwo. Czy uwierzysz w dodatkowe zdolności kamieni szlachetnych, zależy tylko od Ciebie. Poznaj jednak jakie znaczenie mają najchętniej noszone kamienie.

ametystINTRYGUJĄCY AMETYST

Jest fioletowym symbolem trzeźwości. Słynie z tego, że ma chronić przed odurzeniem alkoholowym i dlatego wykonywano z tego kryształu kieliszki do wina. Energia ametystu pomoże nam także wyciszyć emocje i ułatwi przyswajanie wiedzy. Ten kamień pięknie prezentuje się w postaci bransoletki wykonanej całkowicie z ametystu lub w połączeniu z kamieniem księżycowym.

topaz

LAZUROWY TOPAZ

Ma niezwykły, błękitny kolor, który świetnie prezentuje się na kolczykach oraz jako element pierścionka. Jak się okazuje, osoba która nosi ten kamień, może dzięki niemu nabrać więcej pewności siebie i mobilizacji do realizacji wyznaczonych celów. Potrafi również wspomóc nasze zdrowie, głównie w przypadku problemów z depresją, wysokim ciśnieniem krwi oraz łagodzi bóle głowy.

jasperJASPIS

Przypisuje mu się właściwości lecznicze, szczególnie w przypadku chorób nerek, bólu głowy oraz braku apetytu. Ten kamień pomoże Ci się odprężyć i zrelaksować, a także uzdrowi relacje międzyludzkie. Jaspis jest także odpowiednim wyborem dla osób, których zdrowie psychiczne uległo pogorszeniu. Mówi się, że daje ludziom lekcję jak dbać i kochać siebie. Występuje w wielu odmianach i kolorach, na przykład, szmaragdowym, czerwonym czy szarym.

różowy kwarc

KWARC RÓŻOWY

Jeden z popularniejszych kamieni szlachetnych wykorzystywany w jubilerstwie. Delikatny róż minerału sprawia, że jest on neutralną bazą dla wielu stylizacji, dlatego tak chętnie jest wybierany przez kobiety. Oprócz wspaniałych walorów estetycznych ma do zaoferowanie coś więcej.  Nazywany jest ?kamieniem miłości? w odniesieniu do jego właściciela, jak również do otaczającego go świata.  Uzdrawia na poziomie fizycznym i emocjonalnym. Mówi się, że ma korzystny wpływ na kobiety mające problem z zajściem w ciążę lub ze stanami depresyjnymi po porodzie. Wybór biżuterii wykonanej z tego kwarcu jest bardzo różnorodny i zależy tylko od naszej wyobraźni, bo producenci oferują go już w każdej formie. W ostatnim czasie pojawiają się też propozycje dla poszukujących pierścionka zaręczynowego.

tygrysie oko

TYGRYSIE OKO

To niezwykłe ubarwiony minerał, charakteryzujący się jasnym pasmem na ciemnej bazie. Łudząco przypomina źrenicę dzikiego kota, stąd taka, a nie inna nazwa. Tygrysie oko może być ratunkiem dla osób borykających się z alergiami i zakażeniami bakteryjnymi. Podobno przynosi dobrobyt i wspomaga osiąganie wyznaczonych celów, dlatego często przekazywany jest w formie prezentu przedsiębiorcom. Co więcej, poprawia naszą koncentrację, kreatywność i zdolność trzeźwego myślenia.

Każdemu kamieniowi szlachetnemu przypisuje się pewne, określone właściwości, dlatego warto sprawdzić jakie moce mają minerały, które znajdują się w Twojej szkatułce.

biżuteria z kamieni półszlachetnych

MODNE KAMIENIE

Jedno jest pewne, taka biżuteria od wielu sezonów  nie wychodzi z mody. Bez względu na rodzaj kamienia, warto w nią zainwestować, ponieważ będzie nam służyła latami. Dobierz taki, który do Ciebie pasuje lub z jakich właściwości kamienia chcesz skorzystać. Jeśli jest to dla Ciebie nieistotne, wybierz minerał, który będzie najlepiej komponował się z Twoją szafą oraz innymi dodatkami.

Czy już wiecie jakie właściwości mają kamienie obecne w Twojej szkatułce? A może teraz dopiero zdecydujesz się nabyć któryś z wymienionych minerałów. Pamiętaj, że kamienie szlachetne należy regularnie oczyszczać i odpowiednio przechowywać. Każdy z nich zachowuje się inaczej i inaczej z nami reaguje. Niektóre minerały powinny być trzymane blisko serca, aby móc w pełni korzystać z ich właściwości.

Jakie T-shirty damskie warto mieć w swojej szafie?