Rozmiar pierścionka- najczęściej zadawane pytania

rozmiar pierścionkaCzy rozmiar odpowiednio dobranego pierścionka jest zawsze taki sam? Jaki rozmiar wybrać? Jak w ogóle się go mierzy? Co zrobić, gdy nie potrafisz tego zrobić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Kupując pierścionek przez internet musisz wybrać jego rozmiar. Co zrobić gdy go nie znasz?

Rozmiary pierścionków

Jeśli nie znasz swojego rozmiaru pierścionka masz trzy wyjścia:

  1. Pójść do najbliższego jubilera bądź sklepu z biżuterią i zmierzyć go specjalnym przyrządem.

  1. Zmierzyć średnicę jakiegoś pierścionka, który jest na Ciebie dobry i sprawdzić w tabeli jakiemu rozmiarowi odpowiada.

  1. Zmierzyć samodzielnie obwód swojego palca i sprawdzić w tabeli jakiemu rozmiarowi odpowiada. Jak to zrobić?

Owiń palec nitką bądź tasiemką tak aby nie ściskała palca i jednocześnie się z niego nie zsuwała. Zaznacz miejsce, w którym tasiemka łączy się z końcówką. Rozwiń tasiemkę i zmierz jej zaznaczony fragment. Następnie sprawdź w tabeli, jakiemu rozmiarowi odpowiada obwód tasiemki.

rozmiar pierścionka tabela

Powyższa tabela zawiera informacje dotyczące rozmiarów 8-27, jednak zdecydowanie najczęściej kupowanymi w Polsce pierścionkami są pierścionki w rozmiarach 12-22. Dla ułatwienia postanowiliśmy stworzyć jeszcze jedną tabelę.rozmiar pierścionka tabela

Zmierzenie pierścionka jest naprawdę łatwe. Jeśli jednak nie jesteś pewna czy robisz to dobrze wybierz się do jubilera, bądź wybierz pierścionek regulowany lub taki na gumce. Dostosowuje się do grubości palca. Dzięki temu możesz nosić go nawet gdy puchną Ci palce.

Rozmiar pierścionka a jego fason

Przy wybieraniu rozmiaru pierścionka często kierujemy się zasadą: noszę zawsze ten sam rozmiar pierścionka, bez względu na jego fason. Taki sposób jest jednak błędny. Na jeden palec dobre są zazwyczaj trzy rozmiary pierścionka, w zależności od fasonu!

Jeśli zazwyczaj nosisz np. rozmiar 15 to wybierając bardzo delikatny cienki pierścionek czy jednorzędową obrączkę z cyrkoniami śmiało możesz wybrać rozmiar 14. Analogicznie, jeśli wybierasz szeroką obrączkę czy pierścionek ceramiczny postaw na rozmiar o jeden większy niż nosisz zazwyczaj, czyli 16. Będzie Ci wygodniej, ponieważ palec zazwyczaj jest najchudszy przy samej dłoni a następnie lekko zwiększa swoją objętość w kierunku stawu. Jeśli więc w sklepie internetowym nie widzisz swojego rozmiaru zwróć uwagę na szerokość obrączki i rozważ kupno mniejszego bądź większego wariantu.

Wybór rozmiaru pierścionka

Znasz już rozmiar swojego palca. Wiesz także jak dobrać rozmiar do fasonu pierścionka. Czy to już wszystko? Niestety nie.

Czy zauważyłaś może, że pod koniec dnia palce są lekko opuchnięte? Że puchną zawsze, gdy jest gorąco? Albo w zależności od dnia cyklu? Tak, to też należy wziąć pod uwagę dobierając rozmiar pierścionka. U niektórych pań palce potrafią zmienić obwód o dwa czy trzy milimetry (a to aż trzy rozmiary!) w zależności od pory roku. Weź to pod uwagę wybierając pierścionek dla siebie. Jeśli mierzysz palec latem, po południu, gdy jest spuchnięty to pierścionek prawdopodobnie zimą będzie na Ciebie za duży. Zawsze możesz jednak przełożyć go na inny palec (z serdecznego na środkowy). Gorzej jednak będzie, gdy kupisz pierścionek dopasowany do palca mierzonego zimą. Może być zdecydowanie za ciasny latem. Warto rozpatrzeć zatem czy nie lepiej zamówić rozmiar o jeden większy niż miałaś zamiar.

Odpowiedni dobór rozmiaru pierścionka

Aby dobrze dobrać rozmiar pierścionka zwróć uwagę na to czy w momencie mierzenia palca jest on spuchnięty czy wręcz przeciwnie- właśnie wróciłaś z dworu, na którym panuje mroźna zima i palec zmniejszył swoją objętość. Zwróć także uwagę na fason pierścionka, który chcesz kupić. Jeśli jego obrączka jest szeroka postaw na rozmiar większy, jeśli jest to subtelny i delikatny, cieniutki pierścionek wybierz rozmiar mniejszy. A jeśli nadal nie możesz się zdecydować wybierz pierścionek regulowany i dopasuj go do Twoich potrzeb!