Błogi relaks i odpoczynek, czyli urlop w luksusowych kurortach dla dorosłych

urlop w luksusowych kurortach dla dorosłychWakacje, słodkie lenistwo i słońce – kiedy planujemy idealny wypoczynek, chcemy spędzić go w taki sposób, by jak najlepiej odpocząć. Dla wielu osób jednym z warunków do tego jest urlop bez dzieci. Wybierają go nie tylko single, grupy znajomych i bezdzietne pary, ale także wszyscy, którzy chcą odetchnąć od codziennych obowiązków. Jak i gdzie szukać hotelu dla dorosłych? Podpowiadamy!

Urlop w hotelu dla dorosłych

Hotel dla dorosłych dla każdego oznacza coś innego. Dla jednych będzie to obiekt, w którym nie ma dzieci lub są w nim wyznaczone strefy, do których dostęp mają tylko osoby powyżej 18. lat. Dla innych mogą to być obiekty 16+, 18+, a nawet 21+. I tutaj oczekiwania gości pokrywają się z ofertą hoteli. Jedno jest pewne, w obiektach typu „adults only” nie spotkasz dzieci. Jeśli interesują Cię po prostu hotele dla dorosłych – zajrzyj TUTAJ.

urlop w luksusowych kurortach dla dorosłych

Na stronach rezerwacyjnych i w biurach podróży znajdziesz coraz szerszą ofertę hoteli dla dorosłych. Nie ma w nich barwnych animacji, malowania twarzy, klubików i kolorowych placów zabaw. W pokojach nie ma turystycznych łóżeczek czy małych łóżek dla dzieci, a w restauracji nie znajdziesz krzesełek do karmienia i specjalnego menu dla najmłodszych.

Są za to baseny, strefa SPA i wellness, wieczorne imprezy, animacje dla dorosłych, strefy chillout z leżakami i kolorowymi drinkami. Dlaczego dla wielu osób tak ważny jest brak dzieci i osób niepełnoletnich podczas urlopu? Dla dzieci wakacje to czas radości i zabawy, a co za tym idzie… hałasu. Nie każdy ma ochotę na to, by leżąc przy hotelowym basenie i czytając książkę, otrzymywać krzyki i piski w pakiecie. Tu dorośli mogą znaleźć przestrzeń tylko dla siebie i prawdziwie się zrelaksować.

Jak znaleźć idealne wakacje dla dorosłych?

W ofercie polskich biur podróży i serwisów rezerwacyjnych jest coraz więcej propozycji na wakacje bez dzieci. Oprócz wypoczynku bez towarzystwa najmłodszych oferują także dodatkowe atrakcje. Doskonałym przykładem jest Biuro Podróży ITAKA, które dla swoich dorosłych Klientów proponuje luksusowy wypoczynek w hotelach klubowych ItaKarma.

Hotel Flora Garden Beach Turcja
Hotel Flora Garden Beach Turcja, fot. ITAKA

To hotele na wakacje tylko dla dorosłych, które zostały wyselekcjonowane pod kątem stylowych wnętrz, dobrej zabawy i stref do wypoczynku. W obiektach klubowych ItaKarmy przy basenach gra DJ, który wieczorem zaprasza na tematyczne imprezy. W barach czekają kolorowe drinki i przekąski, a także strefa z prosecco. W ramach animacji czasu wolnego możesz wziąć udział z aktywności proponowanych 6 razy w tygodniu. To – w zależności od programu m.in. wspólne gry koktajlowych, zajęcia sportowe jak zumba, aqua aerobic, nordic walking, waterpolo czy gry zespołowe: siatkówka plażowa czy piłka nożna. Goście, którzy potrzebują pełni relaksu, mogą także skorzystać z zajęć w rytmie slow – z jogi, stretchingu czy tabaty. Wybrane hotele to także obiekty, które są dopracowane w najmniejszych szczegółach, z wnętrzami oddającymi nie tylko wakacyjny klimat, ale i najnowsze trendy.

Wakacje tylko dla dorosłych w ramach tego konceptu spędzisz na hiszpańskiej Majorce i kanaryjskiej Fuerteventurze, na pięciu greckich wyspach: Rodos, Kos, Krecie, Korfu i Zakynthos, w tureckim kurorcie Side i na egzotycznej wyspie Nosy Be na Madagaskarze. Zainteresowały Cię luksusowe wakacje tylko dla dorosłych? Sprawdź oferty ItaKarma na stronie ITAKI.

Hotel Design R2 Bahia Playa Wyspy Kanaryjskie Fuerteentura
Hotel Design R2 Bahia Playa Wyspy Kanaryjskie Fuerteentura, fot. ITAKA

Dlaczego warto wybrać się na wakacje +18?

Hotele tylko dla dorosłych to nie tylko brak dzieci na terenie obiektu. To także oferta wysokiej jakości alkoholi, ekskluzywnych drinków, znakomitych propozycji wyselekcjonowanych dań i przekąsek w restauracjach i barach, a także animacji skierowanych do dorosłych gości, muzycznego relaksu nad basenem i imprez po zmroku. Znajdziesz w nich także strefy relaksu, gdzie możesz w ciszy odpocząć, poczytać książkę czy zadbać o sferę duchową medytując lub uprawiając jogę. Luksusowe przestrzenie pozwolą Ci poczuć się wyjątkowo i zadbają o wyciszenie i Twój relaks. Wakacje w hotelu tylko dla dorosłych to możliwość spędzenia urlopu dokładnie w taki sposób, na jaki akurat masz ochotę, a przede wszystkim oddaniu się prawdziwemu relaksowi. O to przecież chodzi w wakacjach, prawda?

artykuł partnera

fot. ITAKA