Sposoby na piękne włosy – jak kobiety na świecie dbają o włosy?

sposoby na piękne włosy

Piękne, błyszczące i zdrowe włosy to niewątpliwy atut każdej kobiety i to bez względu na szerokości geograficzne. To, że wszędzie kobiety dbają o włosy, jest pewnikiem, ale warto wiedzieć, że poszczególne nacje robią to trochę inaczej.

Jak o włosy dbają Koreanki?

W ostatnich latach dość dużym zainteresowaniem cieszą się koreańskie seriale. Wszystkie aktorki w nich występujące mają piękne, grube i lśniące włosy bez względu na wiek. Warto wiedzieć, że pięknymi włosami mogą się poszczycić nie tylko aktorki. Przeciętne Koreanki mają prawdziwą obsesję na punkcie swoich włosów, a codzienna ich pielęgnacja jest standardem. Zaczynają od oczyszczenia skóry głowy, który to zbieg przeprowadzają nie tylko w domu, ale i w salonach fryzjerskich. Bardzo często myją włosy, wychodząc z założenia, że trzeba je myć tyle razy, by były idealnie czyste. Co ciekawe jednak, szampon z reguły stosują tylko na skórę głowy, uważając, że włosy poniżej uszu tego nie wymagają. Wielkim powodzeniem cieszy się serum do włosów, a także różnego typu maski. Jednym z najbardziej pożądanych kosmetyków jest aloes. Ogromną popularnością cieszy się ten pozyskiwany z roślin znajdowanych na wyspie Jeju. Fryzury Koreanek są proste, klasyczne. Ich zadaniem jest eksponowanie piękna włosów. Fryzury w stylu boho to nie jest styl, który jest popularny.

Jak o włosy dbają Hinduski?

Piękne, lśniące włosy Hindusek to nie przypadek. W tej kulturze dbałość o włosy i urodę kobiet jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Pielęgnacja włosów jest oparta na medycynie ludowej, zwanej ajurwedą. To tam znajdują się informacje o olejku kokosowym, amli (indyjskim agreście) i brahmi, które są wykorzystywane do codziennej pielęgnacji. Bardzo cenione są liście henny, które są alternatywą dla chemicznych farb. Liście henny zresztą nie tylko farbują włosy, ale podkreślają ich naturalny odcień, wygładzają i wzmacniają. Hinduski, do czesania włosów, używają drewnianego grzebienia wierząc, że wzmacnia włosy na całej długości, a dodatkowo masuję skórę głowy. Za najlepszy uważają grzebień z drzewa neem (Hinduski czczą to drzewo jako święte). Kobiety w Indiach starają się też chronić włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Jak Francuzki dbają o włosy?

Pozorny nieład na głowie? Włosy niedbale upięte? Tak, to znak rozpoznawczy Francuzek. Myliłby się jednak ten, kto pomyślałby, że Francuzki o siebie nie dbają. Przeciwnie – są szykowne, świetnie ubrane i zadbane. Chodzi po prostu o to, że nie ma w nich nic nienaturalnego. Makijaż owszem, ale subtelny, delikatny, wręcz niezauważalny. Świetna fryzura jak najbardziej, nawet chociaż prosto z salonu, ale sprawiająca wrażenie naturalnej, niewymuszonej. Francuzki nie koloryzują włosów, nawet kiedy są już siwe. Jeśli koloryzacja, to subtelna, podobna do naturalnego koloru włosów. Kobiety we Francji korzystają z kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów, ale zawsze są to produkty rodzime, kupione w aptece, albo zaprzyjaźnionym salonie fryzjerskim. Ciekawe jest też, że nie używają suszarek, które przesuszają włosy, a za doskonałą terapię uznają spanie na jedwabnej poduszce, która ma idealnie wpływać na kondycję włosów. Czy sposoby Francuzek na piękne włosy warto naśladować? Wystarczy spojrzeć na francuską ulicę. Która z kobiet nie chciałaby wyglądać tak stylowo?

Jak o włosy dbają Rosjanki?

Wśród najpiękniejszych modelek świata jest bardzo wiele Rosjanek. To niewątpliwie kobiety dbające o siebie i mające niewiele wspólnego ze stereotypowym wyobrażeniem kobiet przesadnie wymalowanych. Jak dbają o włosy Rosjanki? Codzienna pielęgnacja domowa powoduje, że generalnie ich włosy są grube, silne i zdrowe. Bardzo popularne są np. drożdże, używane od dziesięcioleci. Nic dziwnego. To źródło witamin z grupy B, minerałów i aminokwasów mających właściwości wzmacniające. Maseczka z drożdży na włosach to prawdziwy hit, podobnie zresztą jak serum z olejku sosny syberyjskiej. Zimą, która jest czasem trudnym dla włosów, Rosjanki korzystają z kitu pszczelego. Znajduje się on w wielu kosmetykach do pielęgnacji włosów. „Czysty” kit pszczeli leczy skórę głowy z łupieżu, zabezpiecza przed drożdżakami i niebezpiecznymi toksynami, a przede wszystkim regeneruje i wygładza włosy.

Każda kobieta chce mieć piękne i zadbane włosy. Chociaż kobiety na całym świecie różnie dbają o włosy, wiedzą, że jest to ich prawdziwy atut, który należy pielęgnować.

Bogumiła Pierzchanowska

Fot. darksouls1, pixabay.com