Catering dietetyczny ? plusy i minusy

catering - dietetycznyBrak czasu, nieregularne posiłki, problemy ze snem, praca, dom, praca, dom. Obecny tryb życia nie przypomina wcale zdrowego. Często sięgamy po słodkie przekąski i mówimy, że nie mamy czasu na odpowiednie odżywianie się.

Dla wielu osób to zmora. Inni postanowili skorzystać z ofert cateringów dietetycznych. Jakie są ich plusy i minusy? Dowiedzmy się.

Catering dietetyczny to usługa, dzięki której otrzymujesz 5 posiłków dziennie prosto do swojego domu lub pracy. Posiłki są dostarczane w pudełkach. Część dań należy podgrzać, a część można jeść na zimno.

Wygoda

Mówi się, że co dziennie na jedzenie poświęcamy średnio 2 godziny. Dla osób, które cierpią na brak czasu, to dużo. Zarówno w skali osobistej, a także biznesowej ? każda firma traci dziennie 2 godziny pracy swoich pracowników, podczas których mogliby być wydajni. Jedzenie jest bardzo ważną częścią naszego życia.

Biznesmeni starają się oszczędzać swój czas jedząc podczas spotkań lub wychodząc na szybkie lunche. Nie zawsze się to udaje, a droga do restauracji pochłania czas.  Jarek ? klient cateringu dietetycznego Dietykieta z Wrocławia ? skomentował to tak: Dzięki diecie na dowóz czuję się wyzwolony. Mój umysł w ogóle nie musi się zastanawiać nad jedzeniem w ciągu dnia. Po prostu idę do lodówki i biorę pudełko. Jem idealnie zbilansowany posiłek w kilka minut i wracam do pracy. Dziennie jem 5 posiłków, które catering dowozi prosto do mojego domu. Mogę się skupić na tym co najważniejsze. Na pracy i rodzinie.

Jak widzimy catering dietetyczny jest wygodny i praktyczny.

catering-dietetycznyZdrowie

Przejść na dietę możemy sami lub z pomocą z pomocą trenera personalnego. Znajdujemy w internecie lub otrzymujemy rozpiskę naszej diety. Wiemy co jeść, ile, i kiedy. Problemem jest to, że rozpiski diet znalezione na internecie często są niekorzystne zdrowia i ogranizmu. Popularne głodówki i diety kapuściane źle wpływają na nasz metabolizm oraz rozstrajają pracę narządów. Otrzymując dietę od trenera personalnego, ten nie analizuje naszego stanu zdrowia. Otrzymujemy rozpiskę, w której wymieniona jest ilość węglowodanów, białka i tłuszczu, jakie mamy dziennie spożywać. Czy to wystarczy?

Korzystając z usług cateringu dietetycznego otrzymujemy wsparcie dietetyka. Ten pomoże nam wybrać dietę, dostosować ją do naszych potrzeb. Bardziej profesjonalne cateringi dietetyczne oferują leczenie dietą, wsparte kompleksową analizą badań. Dietą możemy wyleczyć choroby metaboliczne i autoimmunologiczne. Dietykieta działająca na terenie Wrocławia, Bolesławca i Legnicy jest przykładem takiego cateringu.

Możemy skorzystać z pomocy dietetyka niezależnie od cateringu. Wtedy też możemy liczyć na zdrową dietę. Oczywiście powinniśmy szukać profesjonalistów i polegać na opiniach w internecie, ponieważ za dietetyka obecnie może podawać się każdy.

Różnorodność

Gdy otrzymujemy 5 posiłków dziennie od cateringu dietetycznego zdarza się, że posiłki się powtarzają. Zapytaliśmy o to Anię, pracującą w biurze nieruchomości we Wrocławiu: Oczywiście, że posiłki się powtarzają, ale nie odczuwam monotonii. Catering zawsze wymyśli coś ciekawego. A poza tym, co innego by mi zostało. Gdybym sama przygotowywała sobie posiłki, to i tak jadłabym 3 razy w tygodniu sałatki z kurczakiem na lunch i kanapki na śniadanie. Mój catering jest zdecydowanie bardziej kreatywny ode mnie. – Dodała Ania, śmiejąc się.

catering - dietetycznyCena

Ceny cateringów dietetycznych wahają się od 800zł do 1500zł za miesiąc diety. Cenę warunkuje kaloryczność diety, typ diety i przede wszystkim jakość. W niższej półce cenowej znajdziemy cateringi, które nie są do końca dietetyczne. W diecie często występuje chleb. Za wyższą cenę otrzymujemy wsparcie profesjonalnego dietetyka i prawdziwie dietetyczne dania. Koszt wydaje się być wysoki, jednak gdy pokalkulujemy ile wydajemy miesięcznie na jedzenie i drobne przekąski, może  okazać się, że tak naprawdę zaoszczędzimy.

Podsumowanie

Catering dietetyczny jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi zabieganych, którzy żyją aktywnie i dużo pracują. Polecamy go również osobom, które chcą poprawić stan swojego zdrowia i prawidłowo odżywiać swój organizm. Znajdziemy wreszcie cateringi, które za pomocą diety leczą swoich klientów z poważnych chorób i alergii.

Minusem wydaje się być cena, chociaż dla każdego będzie to subiektywne odczucie. Należy również pamiętać, że dietę trzeba odbierać codziennie w jednym punkcie ? domu lub pracy. Jest to minus z uwagi na to, że w tym czasie nie możemy się przemieszczać.

A co Ty uważasz na temat cateringu dietetycznego?

artykuł sponsorowany