Ciemna szminka i usta jak wino

SzminkaIntensywny, soczysty kolor ust zawsze przyciąga uwagę. Dlatego tak modne są intensywne odcienie czerwieni, czy różu. Ale w tym sezonie modna jest także bardzo ciemna szminka w odcieniach fioletu. A na pokazie Anny Sui pojawiła się nawet czarna pomadka! My proponujemy jednak nieco mniej ekstremalną wersję ciemnych ust. Szminka, którą wybraliśmy ma fioletowoczerwony odcień przypominający słynne wino Bordeux. Ten kolor polecamy w szczególności paniom o wyrazistej urodzie, ciemnych włosach, bądź ciemnych oczach. Ciemny kolor szminki, zwłaszcza z delikatnym połyskiem idealnie sprawdzi się na wieczór. Oto więc, jak perfekcyjnie umalować usta ciemną szminką.

Aby zrobić makijaż potrzebne będą:

1. Balsam do ust

2. Konturówka do ust o ton ciemniejsza od szminki

3. Szminka w kolorze ciemnego burgundu

4. Bezbarwny błyszczyk do ust

 

Balsam do ust
Krok 1.
Aby usta były miękkie, a szminka trzymała się dłużej używamy balsamu do ust. Kosmetyk może mieć delikatny połysk.

konturówka do ust
Krok 2.
Przy tak wyrazistym kolorze bardzo ważne jest, aby zaznaczyć kontur ust. Do tego celu potrzebna jest nam konturówka do ust. Aby linia była wyraźna i precyzyjna, konturówka powinna być miękka i z zaokrąglonym końcem. Delikatnie obrysowujemy całe usta konturówką o ton ciemniejszą od szminki.

szminki
Krok 3.
Dokładnie pokrywamy szminką całe usta. Możemy pomóc sobie miękkim pędzelkiem, bądź gąbką.

błyszczyk do ust
Krok 4
Ostatnim krokiem jest nadanie ustom połysku. Przyda się więc błyszczyk do ust. Możemy usta pomalować błyszczykiem o zbliżonym kolorze do szminki. Równie skuteczny będzie także błyszczyk bezbarwny. Pamiętajmy jednak, by wybrać błyszczyk bez drobinek, bądź błyszczyk opalizujący. Taki efekt nada ustom większej elegancji.
I usta w intensywnym kolorze już są gotowe. Jako uzupełnienie polecamy ciemny, ale niezbyt mocny makijaż oczu. Wystarczyć może jedynie tusz do rzęs i graficzna kreska.