Jak zrobić gradient na paznokciach

gradient na paznokciach

Zapewne już nie jeden raz widziałaś gradient na paznokciach. Nic w tym dziwnego, gdyż cieniowanie paznokci stało się bardzo popularną metodą ich ozdabiania. Jeżeli zastanawiałaś się nad tym, czy możesz samodzielnie wykonać taką stylizację paznokci, odpowiedź brzmi: oczywiście.

To naprawdę bardzo proste zadanie, które wykonasz w czterech krótkich krokach. Oczywiście jest kilka sposobów na cieniowanie paznokci, a ten jest po prostu jednym z nich. Jeżeli chcesz poznać kolejne, po prostu zapoznaj się z innymi artykułami dotyczącymi stylizacji paznokci. W ten sposób będziesz mogła znaleźć swój ulubiony sposób na zdobienie gradientem.

Będą ci potrzebne:

* lakiery do paznokci w wybranych przez ciebie kolorach ? minimum 2 różne

* pędzelek o skośnym włosiu do rozcierania kresek, nakładania i mieszania lakierów

* bezbarwny lakier do paznokci

* lakier utwardzający

* folia aluminiowa

stylizacja paznokci

Nakładanie bazy

Zanim zaczniesz malować paznokcie, dokładnie umyj ręce. W ten prosty sposób sprawisz, że twoje paznokcie nie będą tłuste, co przedłuży żywotność lakieru. Po dokładnym osuszeniu rąk nałóż na każdy paznokieć dwie warstwy kosmetyku. Jako lakier bazowy lepiej sprawdzają się jaśniejsze kolory. Zanim przejdziesz do kolejnego kroku odczekaj około 10 minut. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że lakier całkowicie wyschnął.

kosmetyki

Mieszanie kolorów

Oderwij kawałek folii aluminiowej. Następnie nałóż na nią kilka kropli drugiego z kolorowych lakierów oraz odrobinę bezbarwnego. Postaraj się zrobić to tak, by ilości obu kosmetyków były równe. Teraz sięgnij po pędzelek i zmieszaj ze sobą oba lakiery. Pamiętaj o tym, że te kosmetyki w kontakcie z powietrzem mają tendencję do szybkiego gęstnienia, nie przesadź więc z ilością. Lepiej zmieszać mniej.

lakier do paznokci

Cieniowanie paznokci

Rozpocznij nakładanie mieszanki kolorów. Postaraj się zrobić to tak, by gradient rozpoczynał się mniej więcej od połowy długości każdego paznokcia. Ważne jest to, by nakładanie odbywało się za jednym, zdecydowanym pociągnięciem. Jeżeli będziesz robić to na kilka rat, możesz uszkodzić bazę. Na każdy paznokieć powinno przypaść około trzech warstw drugiego koloru. Każde następne pociągnięcie pędzlem powinno zaczynać się bliżej końca paznokcia. Zaś samą końcówkę pomaluj nierozrzedzonym lakierem.

Cieniowanie paznokci

Lakier utwardzający

W czasie malowania paznokci może się zdarzyć, że powstaną jakieś grudki lub drugi lakier nie pokryje bazy tak, jakbyś sobie tego życzyła. Jeżeli zaopatrzysz się w lakier utwardzający, bardzo szybko naprawisz wszelkie niedociągnięcia. Nałóż około dwóch warstw kosmetyku, a stylizacja twoich paznokci będzie wyglądać perfekcyjnie.