Czarny eyeliner i jaskółka gotowa

eylinerMocna, graficzna kreska to świetny sposób na wydłużenie oka i jego podkreślenie. Przez wiele lat w tej kwestii królował makijaż w stylu cat eye. W tym sezonie pojawił się jednak nowy trend. To tak zwane jaskółki. Kreski te są grubsze i bardziej zdecydowane, niż kocie oko. Dodatkowo kreska kocie oko ma miękki, półokrągły kształt. Jaskółki są prostsze i bardziej wyciągnięte. Ich nazwa wzięła się od kształtu skrzydeł jaskółek. Zrobienie takiej kreski nie jest trudne, o czym możecie przekonać się w naszym tutorialu. A jedynie, co jest nam potrzebne, to  pewna ręka i czarny eyeliner w płynie.

Krok 1.

Najważniejsze w tym makijażu są kontury jaskółki. Malowanie tej kreski przypomina więc wykonywanie rysunku na kartce papieru. Najpierw ciągniemy zdecydowaną kreskę od zewnętrznego kącika w górę. Im kreska będzie cieńsza, tym lepiej. Wybierzmy więc czarny eyeliner z możliwie jak najcieńszym pędzelkiem.

 

Krok 2.

Mniej więcej od połowy długości kreski ciągniemy drugą kreskę do połowy szerokości powieki. Ważne jest, aby był to jedna, zdecydowana kreska. Inaczej kontur jaskółki będzie niewyraźny.

Krok 3.

Trzecią kreskę ciągniemy od połowy długości kreski nr 2 aż do kącika wewnętrznego oka. Powstały obszar dokładnie wypełniamy.

Krok 4.

Wypełniamy małymi, precyzyjnymi ruchami drugie powstałe pole. Uważajmy, aby nie wyjechać poza linię, gdyż makijaż będzie niewyraźny.

I nasz jaskółczy make up jest już całkowicie gotowy. Wystarczy jedynie, że podkreślimy rzęsy stosując ulubiony tusz do rzęs. Górną powiekę możemy też pomalować dowolnym cieniem do powiek. Polecamy jednak jasne odcienie, które będą pięknie kontrastować z ciemną, graficzną kreską.

Exit mobile version