Czy kolor ubrania odzwierciedla charakter?

modne duże rozmiary
To jakiego koloru ubrania wybieramy, jest tylko z pozoru przypadkowe. Barwy ubrań mogą odzwierciedlać aktualne emocje, jak i też osobowości. W ten sposób na podstawie zawartości garderoby można wiele powiedzieć o jej właścicielce.

Wybierając modne duże rozmiary sukienek, dobrze jest zwrócić uwagę na kolorystykę. Nie zawsze warto postawić na barwy, które pierwsze przychodzą nam na myśl. Oczywiście mogą one podkreślać osobowość, ale mogą być również oznaką określonych problemów emocjonalnych. Z tego powodu zawsze warto rozważyć kolorystykę ubrań także z punktu widzenia tego, co zamierza się nią podkreślić. Z punktu widzenia stanów emocjonalnych i cech osobowości czarny kolor nie jest oznaką elegancji. Wskazuje na to, że człowiek nie jest gotowy na otwartość. To odróżnia takich ludzi od tych, którzy decydują się przede wszystkim na czerwoną kolorystykę. Jest to wskazówka, że dana osoba ma temperament. Neutralny szary kolor to oznaka cichej osobowości. Takie osoby chcą się schować w tłumie. Natomiast wybierając barwę żółtą to osoby, które są lekkomyślne.

Na co może wskazywać ubiór?

Sposób ubierania się może wskazywać na wiele cech danej osoby. Starannie dobrana odzież i dodatki z wyższej półki to wskazówka, że ktoś chce podkreślić swój status społeczny. Decydując się na takie kreacje, podkreślamy, że jesteśmy ambitne. Natomiast niedopasowane, workowate ubrania mogą być wskazówką, że dana osoba nie przykłada większej wagi do wyglądu. Nie udaje niczego przed sobą. Podkreślanie rozcięć, dekoltów w jasnych ubraniach to poszukiwanie atencji. Takie osoby chcą podkreślić swoją atrakcyjność seksualną. Z punktu widzenia charakteru wskazuje to na egocentryzm lub snobizm.

Decydując się na sukienki dla puszystych, które są klasyczne, możemy sugerować nastawienie na biznes. To informacja, że cenimy swój czas i jesteśmy skupione na swoich sprawach i zadaniach. Sportowy styl ubierania się znamionuje osoby towarzyskie i przyjacielskie. To również wskazówka, że człowiek ma ducha rywalizacji.