Regulacja i henna brwi u mężczyzn – czy odbierze mi męskość?

Regulacja i henna brwi u mężczyznOczy są zwierciadłem duszy, a jeśli chcesz jeszcze bardziej podkreślić spojrzenie i niejako poprawić swój wygląd to warto zwrócić uwagę na brwi. Zjawisko okresowego przycinania brwi u kobiet jest powszechnie znana, ale z regulacji brwi mogą też korzystać mężczyźni.

Coraz więcej panów dba o siebie, kupuje dodatkowe kosmetyki do pielęgnacji, a także decyduje się na korekcję męskich brwi. Kształt brwi, jaki posiadamy wpływa między innymi na nasze rysy twarzy, a korekta brwi może nam pomóc być atrakcyjniejszym. Brwi u mężczyzny to zazwyczaj krzaczaste brwi, choć coraz bardziej tendencja ta się zmienia. Wielu panów dba także o męskie brwi, przycinając je lub stosując hennę na włosy brwi. Jak powinna przebiegać regulacja brwi u mężczyzn? Jak przycinać brwi w domu? Na czym polega henna włosów, obejmująca obręb brwi męskich?

Jak regulować męskie brwi?

Przycinanie brwi u kobiet to proces dość prosty, z uwagi na to, że przeważnie są to cienkie brwi. Nadając naszym brwiom odpowiedni kształt, zmieniamy ich długość, a w ostatecznym rozrachunku cały wygląd twarzy, która nabiera odpowiedniego charakteru. Z regulacją brwi u mężczyzn jest nieco inaczej. Sam kształt brwi u panów powinien zostać naturalny, możemy go jedynie lekko skorygować.

Korekta brwi męskich ma na celu nadanie mężczyźnie łagodności, ma podkreślić jego głębokie spojrzenie lub „otworzyć” oko. Warto jednak przy tym trzymać się prostej zasady, aby nie przesadzić z wyrywaniem włosów. Brwi zbyt cienkie i zbyt krótko ścięte u mężczyzny nie wyglądają „normalnie”. Zbyt długie i bujne natomiast zaburzają proporcje twarzy i wyglądają brzydko.

Jakie zatem powinny być brwi u mężczyzny? Najlepiej takie, jakie stosują niektóre salony fryzjerskie, czyli gęste, naturalne, lekko regulowane.

Przeprowadź regulację brwi w domu

Nie potrzebne są ci koniecznie salony fryzjerskie, jeśli chcesz jedynie lekko przyciąć włoski i nadać brwiom odpowiedni kształt. Możesz równie dobrze, wykonać to w domowym zaciszu.

Jeśli chcesz sam usunąć brwi, wyrywanie włosków najlepiej zacząć od delikatnego ich przerzedzenia. Postaw na umiar i pamiętaj, aby nie wyrywać ich zbyt wiele, zwłaszcza u nasady nosa.

Pamiętaj, że do regulacji wystarczy ci pewna ręka i dobra pęseta. Za pomocą pęsety ze stali nierdzewnej możesz wymodelować brwi samodzielnie, zachowując przy tym zdrowy rozsądek. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby zrobić to samodzielnie, zalecamy wizytę w salonie. Jeśli pozostajesz przy samodzielnym wyrywaniu włosów, podpowiadamy, że aby zabieg był mniej bolesny, możesz schłodzić łuk brwiowy za pomocą kostek lodu.

Brwi wyrywaj pojedynczo, a po regulacji możesz zdezynfekować skórę spirytusem salicylowym.

Długotrwały efekt pięknego kształtu brwi i ich koloru, czyli henna dla mężczyzn

Obok samej regulacji brwi, mężczyźni mogą też skorzystać z henny. Jest to zabieg, który zyskuje coraz większą popularność, także wśród panów. Po co go stosować?

Niektórych panów natura nie wyposażyła w kolor brwi tożsamy z kolorem włosów. W efekcie tego np. jasne brwi posiadają bruneci. Przyciemnianie włosów na łuku brwiowym pozwala zniwelować brzydki efekt.

Henna na brwi zapewnia naturalny długotrwały efekt ciemnych brwi, czyniąc z nich bardzo estetyczny element naszej twarzy. Dzięki hennie na brwiach, nasze spojrzenie staje się także wyrazistsze.

Jeśli zatem chcesz zrobić wrażenie na kobietach, pamiętaj aby dobrać właściwy kolor henny – brunetom dedykowany jest kolor czarny, siwym panom będzie pasował grafit, bruneci powinni wybrać naturalny brąz, a blondyni jasny brąz.