Dieta dr May

Dieta dr MayDieta dr Michelle May to rewolucyjna dieta łamiąca wszelkie dotychczas przyjęte standardy. Założenia tej diety przedstawione zostały w książce: ?Jedz to co kochasz i kochaj to co jesz?.

Doktor May jest przekonana, że problemy z wagą to nie tylko kwestia tego co się je. To również kwestia tego jak, kiedy ile i gdzie się jada. Dlatego też jej propozycja nie opiera się na restrykcyjnych nakazach i zakazach. To rozsądne i przemyślane podejście do żywienia. Nie ma tutaj prostych i gotowych rozwiązań. May uczy słuchania oraz interpretowania sygnałów wysyłanych przez organizm.

Na początku zadaje pytanie ?czy jesteś głodna??. Podaje też szereg informacji na temat wagi i metod odżywiania. Wyjaśnia także dlaczego diety restrykcyjne nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty.

Podkreśla ona, że żaden człowiek nie jest w stanie od razu zmienić wszystkich swoich nawyków. Nikt nie stał się doskonały z dnia na dzień. To ciężka praca, która jest warta wysiłku. W czasie walki o siebie każdemu mogą zdarzyć się również potknięcia i porażki. Sztuką jest jednak mimo tych niedociągnięć nie zbaczać z obranej drogi i systematycznie dążyć do wyznaczonego celu. Trzeba być dla siebie wyrozumiałym i życzliwym. Zmiana podejścia do siebie i do sposobu odżywiania z pewnością szybko się opłaci.

Powtarza ona, że ważne jest jedzenie instynktowne i utrzymanie równowagi pomiędzy jedzeniem dla przyjemności a jedzeniem dla zdrowia. Jej warsztaty zostały wyróżnione za innowacyjne podejście do edukacji pacjenta i często są proponowane przez placówki medyczne, szpitale i kluby fitness.

fot. www.flickr.com autor:  elias quezada

Exit mobile version