Dieta ostatniej szansy

koktajleJak sama nazwa wskazuje dieta ostatniej szansy pozwala stracić ok. 1kg (1 cm w talii i w biodrach)  w ciągu jednego dnia. Głównym składnikiem diety są koktajle. Dzięki temu dieta jest prosta i stosunkowo szybka do przygotowania.

Dieta pozwoli pozbyć się obrzęków, a także oczyści organizm z toksyn. Dzięki niej przyswoi się także duże ilości witaminy z grupy A oraz E.

Dieta ostatniej szansy pozwala przede wszystkim wyregulować system trawienny, usprawnia pracę układu nerwowego, a także reguluje uczucie głodu i sytości.

Pierwszy to koktajl na bazie jogurtu i truskawek. Do jego przygotowania potrzebne są: jogurt naturalny light, 250 ml mleka 1,5%, surowe żółtko, niewielka ilość słodziku i kubeczek truskawek. Kolejny koktajl przygotowany jest na bazie mleka i melona.

Do jego przygotowania potrzebny jest: 1 plasterek melona, 2 małe łyżeczki soku z cytryny, 250 ml zimnego mleka, surowe żółtko oraz mały kieliszek ajerkoniaku. Następny koktajl to koktajl rewitalizujący. Aby go przygotować potrzebne są: jogurt naturalny light, 250 soku warzywnego (może być z kartonu), 1 łyżeczka ziół: pokrzywa, melisa, natka pietruszki i mięta, 1 mała łyżeczka szpinaku, a także sól i pieprz.

Koktajle dostarczają organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników, a przy tym regulują jego pracę. Dzięki różnorodności nie odczuwa się uczucia głodu. Po zakończeniu kuracji można zauważyć spadek wagi o 1 kg, a sam brzuch będzie bardziej płaski. Dieta ta pozwala dobrze wyglądać w dopasowanych ubraniach. Doskonale sprawdza się na tzw. specjalne okazje.

fot. Markus Spiske źródło: flickr.com