Redukcja tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki laserem Sculpsure

laserowe usuwanie tłuszczuTkanka tłuszczowa gromadząca się w organizmie to nie tylko przypadłość estetyczna, ale też często początek otyłości, która jest zaliczana do jednostek chorobowych.

A zatem dbałość o redukcję tkanki tłuszczowej i utrzymywanie jej ilości pod kontrolą jest nie tylko zabiegiem estetycznym, ale też koniecznością wynikającą z dbałości o zdrowie. Modelowanie sylwetki przy pomocy jedynego na świecie nieinwazyjnego lasera do modelowania ciała to doskonały sposób na usunięcie miejscowych otłuszczeń.

Laserowe usuwanie tłuszczu – na czym polega?

Laseroterapia to mówiąc w skrócie terapia światłem o fali mieszczącej się w przedziale światła laserowego. W praktyce, laserowe usuwanie tkanki tłuszczowej polega na przegrzaniu komórek tłuszczowych bardzo wysoką temperaturą, przerwanie ich błon komórkowych, a w efekcie zniszczenie tych zmieniających wielkość komórek. Raz zniszczona komórka tłuszczowa ginie na zawsze, a więc zostaje trwale usunięta z organizmu. Czy jest zatem możliwe usuwanie tkanki tłuszczowej metodą nieinwazyjną? To jedno z najczęstszych pytań, z jakim spotykamy się w klinice Angel Factory, kiedy mówimy o innowacyjnej technologii usuwania tłuszczu nieinwazyjnym laserem Sculpsure. Pytanie wydaje się logiczne, bowiem tłuszcz zostaje rozbity, a komórki tłuszczowe zniszczone, ale jednocześnie nie stosujemy urządzeń do odsysania komórek tłuszczowych. Naturalnie nasuwa się pytanie, w jaki sposób znikają one z organizmu.

Na szczęście nasze ciało w ciągu każdej sekundy przeprowadza samodzielnie procesy oczyszczające z niepotrzebnych substancji i toksyn. Taką rolę pełni układ limfatyczny. Przepływająca po organizmie limfa zbiera substancje toksyczne i odprowadza je do węzłów chłonnych, skąd są transportowane do nerek  i usuwane z organizmu. To, czy układ limfatyczny dobrze funkcjonuje, zależy w dużej mierze od sprawności i elastyczności tkanki łącznej. Jeśli jest zbyt miękka i przepuszczalna, toksyny, zamiast wędrować do węzłów chłonnych, wnikają w inne tkanki, np. gromadzą się w komórkach tłuszczowych. Tak więc sprawny układ limfatyczny pomaga w usuwaniu toksyn z komórek tłuszczowych. Te, które zostają rozbite poprzez działanie lasera Sculpsure, są w naturalny sposób wyeliminowane z organizmu.

Urządzenia do modelowania sylwetki – jakie wybrać?

W medycynie estetycznej i kosmetologii jest wiele urządzeń przeznaczonych do modelowania sylwetki i redukcji tłuszczu. Najpopularniejsze to Accent, Vela Shape III czy endermologia. Jednak odkąd na rynku medycyny estetycznej pojawił się laser Sculpsure, usuwanie tkanki tłuszczowej zyskało zupełnie nowy wymiar. Laser jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania tkanki tłuszczowej. Jednak dotąd wiązał się wyłącznie z zabiegami inwazyjnymi. Dzięki technologii Sculpsure, po raz pierwszy możemy przeprowadzać zabieg laserowego usuwania tłuszczu bez przerywania ciągłości naskórka. W medycynie estetycznej to niewątpliwa rewolucja. Zabiegi inwazyjne zyskały alternatywę, która daje efekty porównywalne z liposukcją chirurgiczną i możliwe do uzyskania zaledwie po jednym 25-minutowym zabiegu. Przeprowadzane na pacjentach poddanych zabiegom Sculpsure badania wskazują, że w trakcie jednej sesji zabiegowej laser likwiduje aż 25% tkanki tłuszczowej na leczonym obszarze.  Więcej informacji na temat zabiegów laserem Sculpsure na stronie http://angelfactory.pl/zabieg/sculpsure-nieinwazyjna-redukcja-tluszczu-25-minut/

Modelowanie sylwetki ? zabiegi w Warszawie

Niewiele klinik dysponuje tak szerokim zapleczem zabiegowym i technologicznym jak Angel Factory. Modelowanie ciała w Warszawie wszystkimi dostępnymi na rynku technologiami, w tym najlepszym laserem Sculpsure, jest również możliwe w Angel Factory.

Grafika: zdjęcie klienta

Artykuł sponsorowany