Długie włosy na specjalne okazje

Długie włosy

Długie włosy można uczesać w bardzo różny sposób. Modne fryzury są bardzo zróżnicowane i do wyboru jest naprawdę dużo stylizacji. A  jakie włosy wyglądają najpiękniej? Te których jest dużo i są puszyste. Niestety, nie wszystkie kobiety mogą pochwalić się własnymi pełnymi objętości lokami.

A przecież takie są właśnie modne fryzury. Są na to różne sposoby. Najczęściej stosuje się profesjonalne kosmetyki do włosów dodające objętości. Należy jednak pamiętać, że wiele z nich bazuje na silikonie, który obciąża włosy i może wpłynąć niekorzystnie na ich kondycję. Na szczęście fryzjerzy mają też inne sztuczki. Już odpowiednie uczesanie sprawia, że włosy wydają się zwiększać swoją objętość. Jest to szczególnie ważne, gdy pragniemy zrobić idealne fryzury ślubne. Oto jedna z nich.

lokówka do włosów

Krok 1.

Zaczynamy od kręcenia włosów. Nie chcemy jednak uzyskać drobnych loczków, a sprężyste fale. Dlatego używamy okrągłej lokówki o dużej średnicy. Nie kręcimy też wlosy na całej długości. Zaczynamy gdzieś na wysokości uszu.

włosy

Krok 2.

Delikatnie rozdzielamy palcami wszystkie loki. Możemy też użyć odrobiny pianki do włosów, aby efekt był wyraźniejszy.

lakier do włosów

Krok 3.

Aby unieść włosy stosujemy lakier do włosów, robimy to z umiarem. Musimy je delikatnie unieść i spryskać u nasady. Modne fryzury absolutnie nie mogą być oklapnięte. Takie dozowanie lakieru sprawi też, że włosy nie skleją się.

uczesanie na wesele

Krok 4.

Zwiększania objętości ciąg dalszy. Włosy lekko tapirujemy za pomocą grzebienia o małych zębach. Dzięki temu włosy długie będą wyglądały na bardziej puszyste.

fryzury ślubne

Krok 5.

Loki znad skroni zbieramy i związujemy delikatną gumką. Fryzura jest już gotowa. Nasze loki czekają tylko na welon, bądź stroik. Większej ilości ozdób tak piękne loki nie potrzebują.

 

zdjęcia Elisabeth Toll via Martha Stewart Weddings