Curtain bang – sposób na grzywkę, który będzie hitem wiosny

Curtain bang

Curtain bang stała się ponownie modna w sezonie jesień/zima 2017/2018 i wciąż pozostaje na topie. Choć przez wiele lat grzywka opadała równo na czoło i jej rozchodzenie a boki nie było odbierane jako coś stylowego, dziś właśnie taki trend stał się dominujący.

Moda jest bardzo przewrotna ? trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Niemniej wiele trendów wywodzi się z XX wieku i ma stosunkowo długi rodowód. Tytułowa curtain bang pojawiała się często w stylizacjach Bridgitte Bardot. Obecnie podobne uczesanie wybierają gwiazdy Hollywood z krótkim i długim stażem ? między innymi Selena Gomez, Dakota Johnson, Kirsten Dunst, a także Penelope Cruz.

Tajemnica popularności curtain bang

Duża popularność curtain bang wynika między innymi z jej korzystnego wpływu na wygląd. Rozchodząca się na boki grzywka jest tylko nieznacznie krótsza od reszty włosów oraz lekko uniesiona ? za sprawą umiejętnego cieniowania wykonanego przez fryzjera i wymodelowania za pomocą okrągłej szczotki.

Efekt curtain bang

Curtain bang jest klasycznym uczesaniem, które podkreśla stylowy wygląd na co dzień i na wieczór. Łagodzi ona rysy i optycznie wyszczupla okrągłą twarz. Efekt wysmuklenia twarzy można spotęgować wykorzystując konturowanie. Poza tym, omawiane ułożenie włosów umiejętnie maskuje wysokie czoło lub inne asymetryczne mankamenty.

Ponadczasowa fryzura w różnych odsłonach

Niemały wpływ na spopularyzowanie tej ponadczasowej fryzury wywarły zdjęcia Alexy Chung opublikowane na Instagramie. Każda znana aktorka lub celebrytka tworzy własną interpretację tej fryzury ? na przykład Halle Berry stawia na asymetrię, a Chloë Grace Moretz pozwala kosmykom lekko zasłaniać oczy, na wzór stylu lat 70.

Curtain bang bardzo często pojawiała się podczas pokazów mody na sezon wiosna 2018, m.in. u Versace, gdzie kosmyki były lekko od siebie odseparowane. Bora Aksu postawiła na bardziej wyraziste stylizacje. Curtain bang dobrze wygląda zarówno w połączeniu z krótkimi, jak i dłuższymi fryzurami, co podkreśla jej uniwersalny charakter. Niewiele jest fryzur, które mimo łatwości ułożenia łączą tyle zalet ? kolejny raz przekonujemy się, że piękno tkwi w prostocie.