Jak dopasować perfumy do osobowości?

jak dopasować perfumy do osobowości thierry mugler perfumy a osobowośćDobrze dobrane perfumy mogą być świetnym dopełnieniem stylizacji, poprawiają nastrój, a nawet potrafią podkreślać niektóre cechy naszej osobowości. Jednak różnorodność dostępnych w perfumeriach zapachów sprawia, że wybór tych odpowiednich może stać się nie lada wyzwaniem.

Standardowo perfumy składają się z trzech nut zapachowych: nuty głowy serca oraz bazy. Każda z nich ma inny czas utleniania, co powoduje, że perfumy inaczej pachną od razu po aplikacji, a inaczej po dwóch godzinach czy całym dniu.

Nuty zapachowe perfum

Jako pierwsza wyczuwana jest nuta głowy, która towarzyszy nam od kilkunastu minut do pół godziny od aplikacji. Nutę głowy często określa się mianem wizytówki perfum – to właśnie od niej w głównej mierze zależy, czy testowany zapach Thierry Mugler, Hugo Boss, Calvin Klein, Lacoste czy Chanel nam się spodoba.

Nuta serca jest nutą dominującą i nadaje perfumom charakter. Utrzymuje się na skórze do około dwóch godzin, jednak w przypadku zapachów najlepszej jakości – nawet cztery.

jak dopasować perfumy do osobowości thierry mugler perfumy a osobowość

Z kolei nuta bazy, nazywana również nutą głębi lub nutą podstawową, stanowi swoiste tło zapachu. Dzięki stosowaniu specjalnych utrwalaczy jest najcięższą nutą zapachową, niemniej jest przy tym wyczuwalna przez co najmniej kilkanaście godzin od nałożenia.

Jak dobrać perfumy do osobowości kobiety?

Choć o gustach nie powinno się dyskutować, zaś ocena atrakcyjności danego zapachu powinna pozostać kwestią indywidualną, istnieje pewien schemat, którym można posługiwać się podczas zakupu perfum zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

jak dopasować perfumy do osobowości thierry mugler perfumy a osobowość

Jak ona wygląda? Zgodnie z ogólnymi wytycznymi, kobiety o osobowości romantycznej powinny sięgać przede wszystkim po delikatne perfumy kwiatowe oraz wzbogacone subtelnym aromatem owocowym lub piżmem. Elegantki mogą bez oporów używać zapachów orientalnych i korzennych, w tym na bazie piżma, kardamonu i cynamonu.

Miłośniczkom aktywności polecane będą perfumy energetyzujące o cytrusowym aromacie, a paniom, które chcą uzyskać jedynie delikatne wrażenie zapachowe – aromaty lekkie i dyskretne, na bazie kwiatów, owoców czy drzewa sandałowego.

Jak dobrać perfumy do osobowości mężczyzny?

Najlepszą propozycją dla eleganckich, pewnych siebie mężczyzn są klasyczne zapachy drzewne, o głębokim i ciepłym aromacie oraz perfumy na bazie piżma, z nutą przypraw i cytrusów. Z myślą o panach o zmysłowej, charyzmatycznej i tajemniczej osobowości stworzono natomiast nieco cięższe, słodsze, orientalne zapachy z nutami wanilii, drzewa sandałowego oraz przypraw, na bazie ambry bądź piżma.

Amatorom sportu powinny przypaść do gustu perfumy o świeżym, cytrusowym zapachu, z nutami pomarańczy mandarynki, cytryny, przypraw oraz drewna, które odświeżają i dodają energii. Z kolei biznesmenom polecane będą głównie eleganckie perfumy z nutami mchu, żywicy, ziół, bergamotki, paczuli i kwiatów.