Drewniana wanna w kształcie łódki

Drewniana wanna

Drewniana wanna Salish Sea, nazwa od wód łączących wybrzeże Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie ze stanem Washington w północno zachodniej części Stanów Zjednoczonych, jest najnowszym dziełem mistrza, rzemieślnika Setha Rollanda.

wanna drewniana

Wanna swoim kształtem przypomina łódkę, a jej wymiary wynoszą 85 m długości na 36 m szerokości. Wykonano ją z sapelii, czyli wyjątkowo twardego drewna pochodzącego z Afryki. Konstrukcja składa się z ponad 200 scalonych ze sobą osobnych elementów. Niewidoczna warstwa włókna szklanego i sześć powłok lakieru pozwalają utrzymywać drewno w stanie idealnej suchości.

wanna

Korek schowany jest w wewnętrznej obręczy, gdzie wypuszczona woda zaczyna uciekać i wypływać do dna. Jest to rzadko stosowane rozwiązanie, które dodaje temu wyrobowi dodatkową nutkę luksusu, jeśli ten specyficzny projekt nie wydaje się komuś wystarczająco ekskluzywny. Z kolei kurek umiejscowiony jest w podłożu, połączony z wyższą częścią przez specjalną krawędź.

wanna z drewna

Cena wanny zależy od poszczególnych wymagań zainteresowanego jej zakupem. Możliwe są korekty w rozmiarze, projekcie i zastosowanych systemach. Produkt dostępny jest na stronie internetowej Setha Rollanda.